Nowa usługa w sklepie PGG. Węglowi kurierzy ruszą w Polskę i w 48 godz. dostarczą zamówiony opał
Polska Grupa Górnicza, gigant na polskim rynku węglowy, buduje sieć własnych dostawców, a dokładnie Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Sprzedawany w internecie opał ma być dostarczany klientom w całej Polsce w ciągu 48 godzin, w "możliwie najniższej cenie".

Ceny węgla oszalały, choć do zimy jeszcze kilka miesięcy. Oficjalnie tona opału oscyluje w okolicach 1000 zł. To oczywiście tylko w górniczych sklepach, bezpośrednio u producenta. Trzeba mieć jednak sporo szczęścia, by taki zakup udało się zrealizować.
U pośredników, albo na Allegro cena ekogroszku to około 3000 zł. Nic więc dziwnego, że sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej przeżywa w dniach sprzedaży węgla (wtorek i czwartek) prawdziwe oblężenie. Najczęściej strona zwyczajnie przestaje działać.
Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak kupić ekogroszek w sklepie PGG? Kupno węgla lub ekogroszku w internetowym sklepie Polskiej Grupy Węglowej jest trudne, ale nie niemożliwe. Oto podstawowe informacje, bez których nie powinniście zaczynać zakupów - przeczytajcie poradnik Dawida.
Póki co PGG wprowadza z początkiem sierpnia dwie poważne nowości w systemie sprzedaży i dystrybucji opału. Pojawiają się Kwalifikowani Dostawcy Węgla, a cały węgiel produkowany przez Grupę jest teraz do kupienia tylko i wyłącznie przez internet.
Kwalifikowani Dostawcy Węgla - nowość w systemie
PGG wprowadziła sieć kwalifikowanych dostawców. Czym będzie odróżniać się od dotychczasowej struktury pośredników?
PGG wyjaśnia, że Kwalifikowani Dostawcy Węgla pełnić będą de facto funkcję dystrybutorów, tyle że z dostawą specyficznego towaru, jakim jest węgiel opałowy. Zadaniem nowej sieci ma być optymalne wykonanie dostaw węgla.
W teorii chodzi o to, aby poszukiwany i tani węgiel trafiał dokładnie tam, dokąd powinien i aby jego cena nie powiększała się na kolejnych etapach dystrybucji.
Dostawa węgla w 48 godzin
Wymagania są spore. Do obowiązków partnera KDW będzie należał transport węgla z kopalń do składu, jego rozładunek, zważenie oraz załadunek i wydanie paliwa klientowi w ciągu 48 godzin od odbioru węgla z kopalni.
To nie wszystko. Uczestniczące w programie składy węgla muszą być monitorowane, ze zdalnym dostępem do podglądu z kamer dla PGG. Muszą być ubezpieczone i mieć niezbędną infrastrukturę czyli legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odebrać z kopalni co najmniej 25 ton węgla, a odbiorcom finalnym dostarczać zamówione przez nich ilości rzędu 3-5 ton.
PGG chce zagwarantować najniższe ceny transportu węgla
Sięgnięcie po ich usługi ma pozwolić klientowi łatwiej zorganizować dowóz węgla, który kupił w PGG S.A.
Miesięcznie do internetu trafi 220 tys. ton węgla
Miesięcznie kopalnie PGG wydobywają 220 tys. ton węgla i całość ma teraz trafiać do sprzedaży w sklepie PGG.
Węgiel sprzedawany jest w sklepie internetowym PGG dwa razy w tyg0dniu - we wtorek i w czwartek, od godz. 16 do wyczerpania zapasów. W związku z ogromnym zainteresowaniem towarem sprzedawanym w sklepie internetowym, Polska Grupa Górnicza wprowadziła od dnia 11 marca, limit zakupowy wynoszący 5 ton. Limit dotyczy wszystkich nabytych sortymentów dostępnych w sklepie w ciągu 12 miesięcy.