REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Energetyka

Nowa usługa w sklepie PGG. Węglowi kurierzy ruszą w Polskę i w 48 godz. dostarczą zamówiony opał

Polska Grupa Górnicza, gigant na polskim rynku węglowy, buduje sieć własnych dostawców, a dokładnie Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Sprzedawany w internecie opał ma być dostarczany klientom w całej Polsce w ciągu 48 godzin, w "możliwie najniższej cenie".

02.08.2022
14:58
wegiel-gaz-z-Rosji
REKLAMA

Ceny węgla oszalały, choć do zimy jeszcze kilka miesięcy. Oficjalnie tona opału oscyluje w okolicach 1000 zł. To oczywiście tylko w górniczych sklepach, bezpośrednio u producenta. Trzeba mieć jednak sporo szczęścia, by taki zakup udało się zrealizować.

REKLAMA

U pośredników, albo na Allegro cena ekogroszku to około 3000 zł. Nic więc dziwnego, że sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej przeżywa w dniach sprzedaży węgla (wtorek i czwartek) prawdziwe oblężenie. Najczęściej strona zwyczajnie przestaje działać.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak kupić ekogroszek w sklepie PGG? Kupno węgla lub ekogroszku w internetowym sklepie Polskiej Grupy Węglowej jest trudne, ale nie niemożliwe. Oto podstawowe informacje, bez których nie powinniście zaczynać zakupów - przeczytajcie poradnik Dawida.

Póki co PGG wprowadza z początkiem sierpnia dwie poważne nowości w systemie sprzedaży i dystrybucji opału. Pojawiają się Kwalifikowani Dostawcy Węgla, a cały węgiel produkowany przez Grupę jest teraz do kupienia tylko i wyłącznie przez internet.

Kwalifikowani Dostawcy Węgla - nowość w systemie

PGG wprowadziła sieć kwalifikowanych dostawców. Czym będzie odróżniać się od dotychczasowej struktury pośredników?

PGG wyjaśnia, że Kwalifikowani Dostawcy Węgla pełnić będą de facto funkcję dystrybutorów, tyle że z dostawą specyficznego towaru, jakim jest węgiel opałowy. Zadaniem nowej sieci ma być optymalne wykonanie dostaw węgla.

W teorii chodzi o to, aby poszukiwany i tani węgiel trafiał dokładnie tam, dokąd powinien i aby jego cena nie powiększała się na kolejnych etapach dystrybucji.

Dlatego musieliśmy zmienić formułę sieci na taką, w której uzyskamy większą kontrolę

mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Dostawa węgla w 48 godzin

Wymagania są spore. Do obowiązków partnera KDW będzie należał transport węgla z kopalń do składu, jego rozładunek, zważenie oraz załadunek i wydanie paliwa klientowi w ciągu 48 godzin od odbioru węgla z kopalni.

To nie wszystko. Uczestniczące w programie składy węgla muszą być monitorowane, ze zdalnym dostępem do podglądu z kamer dla PGG. Muszą być ubezpieczone i mieć niezbędną infrastrukturę czyli legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odebrać z kopalni co najmniej 25 ton węgla, a odbiorcom finalnym dostarczać zamówione przez nich ilości rzędu 3-5 ton.

PGG chce zagwarantować najniższe ceny transportu węgla

Nasza oferta skierowana jest do małych i średnich firm, np. o profilu rodzinnym, które posiadają minimalne wymagane przez nas możliwości techniczne. Już obecnie na firmowej stronie internetowej PGG S.A. udostępnia listę ok. 60 zweryfikowanych pozytywnie firm transportowych rozlokowanych na terenie całego kraju

– mówi prezes.

Sięgnięcie po ich usługi ma pozwolić klientowi łatwiej zorganizować dowóz węgla, który kupił w PGG S.A. 

Wprowadzając formułę kwalifikowanych dostawców węgla, zapewnimy jednolity standard obsługi logistycznej i zagwarantujemy możliwie najniższe ceny transportu 

- podkreśla Rogala.

Miesięcznie do internetu trafi 220 tys. ton węgla 

Miesięcznie kopalnie PGG wydobywają 220 tys. ton węgla i całość ma teraz trafiać do sprzedaży w sklepie PGG.

REKLAMA

Ilość dostępnego przez internet węgla cały czas rośnie i już w sierpniu osiągnie 100 proc. – cały produkowany przez PGG S.A. węgiel opałowy będzie dostępny w sklepie internetowym

– zapowiedział w lipcu Tomasz Rogala.

Węgiel sprzedawany jest w sklepie internetowym PGG dwa razy w tyg0dniu - we wtorek i w czwartek, od godz. 16 do wyczerpania zapasów. W związku z ogromnym zainteresowaniem towarem sprzedawanym w sklepie internetowym, Polska Grupa Górnicza wprowadziła od dnia 11 marca, limit zakupowy wynoszący 5 ton. Limit dotyczy wszystkich nabytych sortymentów dostępnych w sklepie w ciągu 12 miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA