REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Energetyka

Sklep PGG znowu nie działa. Tani węgiel i ekogroszek pozostają marzeniem

Sklep PGG znów nie działał w czasie sprzedaży taniego węgla. Choć spółka zapewnia, że robi co może, by usprawnić system, to są to póki co tylko te same obietnice, które klienci słyszą od kilku miesięcy.

21.07.2022
17:20
Sklep PGG znowu nie działa. Tani węgiel i ekogroszek pozostają marzeniem
REKLAMA

Kiedy czynny jest sklep PGG? Internetowy sklep Polskiej Grupy Górniczej działa we wtorki i w czwartki. To w teorii, bo w praktyce wejście na stronę serwisu jest niemożliwe. Co jest ze sklepem PGG? - to pytanie zadaje sobie wielu internautów. Niektórzy twierdzą nawet, że taniego węgla nigdy nie było, a cała akcja to tylko propaganda.

REKLAMA

Sklep PGG nie działa

Została przekroczona maksymalna liczba jednoczesnych transakcji zakupu. Proszę spróbować ponownie później. Przypominamy, że towar jest sukcesywnie uzupełniany, prosimy spróbować później

- taki komunikat widzimy przy próbie wejścia na stronę sklepu PGG.

Mimo wielu prób nie udało nam się w czwartek wejść na stronę internatową sklepu. Zresztą w tym roku nie udało się to nam ani razu. Takie same sygnały otrzymujemy od naszych czytelników, którzy skarżą się, że sklep w dniach sprzedaży węgla nie działa, a gdy już zacznie, to ekogroszku już nie ma.

Internetowy sklep PGG działa poprawnie, wykonując każdego dnia kilka tysięcy transakcji. Niemniej jednak chętnych na zakup jest obecnie wielokrotnie więcej niż dostępnego węgla opałowego dla gospodarstw domowych 

– informuje PGG.

Tymczasem PGG przekonuje, że robi wszystko, co może, żeby ze swojego e-sklepu wyrzucić nieuczciwych pośredników. Spółka walczy też z automatyzacją zakupów – pisał o tym niedawno Michał.

Spółka zapewnia, że tym kanałem dystrybucji będzie prowadzić ciągłą sprzedaż węgla. PGG nie prowadzi i nie planuje wprowadzić możliwości zamówienia węgla telefonicznie lub za pośrednictwem e-mail.

PGG S.A. pracuje nad stałym rozwojem kanału internetowej sprzedaży w celu zwiększenia jego efektywności

– podała spółka.

Póki co sytuacja nie zmienia się jednak od tygodni.

Jak działa sklep PGG?

Polska Grupa Górnicza S.A. wprowadziła, począwszy od dnia 11 marca.2022 r., łączny limit zakupowy wynoszący pięć ton. Limit dotyczy łącznie wszystkich nabytych przez klienta sortymentów dostępnych w sklepie w okresie 12 miesięcy. Oznacza to, że pięć ton węgla, popularny ekogroszek, w atrakcyjnej cenie można kupić tylko raz w roku.

REKLAMA

Od początku czerwca, dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki od godziny szesnastej czynny jest internetowy e-sklep Polskiej Grupy Górniczej. Sprzedaż węgla prowadzona jest do opróżnienia magazynów. 

Ceny w sklepie są bardzo atrakcyjne. Popularny ekogroszek sprzedawany jest tam w cenie około 1000 zł za t, podczas gdy ten sam węgiel na wolnym rynku kosztuje około 3000 zł za t.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA