REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Energetyka

Tak będą teraz sprzedawać ekogroszek. Wielka zmiana w internetowym sklepie PGG

Cały produkowany przez Polską Grupę Górniczą węgiel opałowy będzie dostępny w sklepie internetowym, zapewnił o tym Tomasz Rogala, prezes PGG. Grupa wprowadza też system Kwalifikowanych Dostawców Węgla, który ma usprawnić dystrybucję opału.

26.07.2022
6:23
wegiel-Chiny-nowe-kopalnie
REKLAMA

Polska Grupa Górnicza S.A. każdego miesiąca produkuje ponad 220 tys. ton węgli opałowych i zapewnia, że całą produkcję kieruje na rynek. Tak samo ma dziać się w kolejnych miesiącach.

REKLAMA

Prezes Tomasz Rogala twierdzi, że obecna sytuacja na rynku węgla w dużej mierze spowodowana jest emocjami i paniką.

Ważnym jest, aby nie poddawać się emocjom, zwłaszcza tym negatywnym, którymi nasycana jest dzisiaj przestrzeń publiczna. To wywołuje po prostu tzw. presję na cenę - jej podwyższanie, bo konsumenci chcą kupić już i jak najwięcej

- mówi Tomasz Rogala.

Podkreślił on, że węgiel jest cały czas produkowany przez wszystkie krajowe spółki górnicze. Zapowiedział też ważną zmianę w sposobie dystrybucji i sprzedaży węgla opałowego wydobywanego przez PGG.

Klienci PGG S.A. mogą go kupić bezpośrednio w internecie. O ile w ogóle im się to uda. Sklep internetowy PGG opisywaliśmy wielokrotnie. Póki co sytuacja ze sklepem internetowym jest dramatyczna. W dniach sprzedaży zwyczajnie przestaje on działać. Węgla do kupienia przez internet ma być jednak więcej.

Ilość tak dostępnego węgla cały czas rośnie i już w sierpniu osiągnie 100 proc. - cały produkowany przez PGG S.A. węgiel opałowy będzie dostępny w sklepie internetowym

- dodaje Tomasz Rogala.

Węgiel sprzedawany jest w sklepie internetowym PGG dwa razy w tyg0dniu - we wtorek i w czwartek, od godz. 16. Nie wiadomo czy od sierpnia ten system się zmieni.

Kwalifikowani Dostawcy Węgla - nowość w systemie

PGG wprowadza też sieć kwalifikowanych dostawców. Czym będzie odróżniać się od dotychczasowej struktury pośredników?

Kwalifikowani Dostawcy Węgla pełnić będą de facto funkcję dystrybutorów, tyle że z dostawą specyficznego towaru, jakim jest węgiel opałowy. Zadaniem nowej sieci ma być optymalne wykonanie dostaw węgla.

W teorii chodzi o to, aby poszukiwany i tani węgiel trafiał dokładnie tam, dokąd powinien i aby jego cena nie powiększała się na kolejnych etapach dystrybucji.

Dlatego musieliśmy zmienić formułę sieci na taką, w której uzyskamy większą kontrolę

- mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Do obowiązków partnera KDW będzie należał transport węgla z kopalń do składu, jego rozładunek, zważenie oraz załadunek i wydanie paliwa klientowi w ciągu 48 godzin od odbioru węgla z kopalni.

Składy muszą być monitorowane, ze zdalnym dostępem do podglądu z kamer dla PGG S.A. Muszą być ubezpieczone i mieć niezbędną infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odebrać z kopalni co najmniej 25 ton węgla, a odbiorcom finalnym dostarczać zamówione przez nich ilości rzędu 3-5 ton. Muszą umieć dowieźć paliwo także małym pojazdem do trudnodostępnych posesji np. w górach.

Cała dystrybucja węgla przez sklep internetowy

Nasza oferta skierowana jest do małych i średnich firm, np. o profilu rodzinnym, które posiadają minimalne wymagane przez nas możliwości techniczne. Już obecnie na firmowej stronie internetowej PGG S.A. udostępnia listę ok. 60 zweryfikowanych pozytywnie firm transportowych rozlokowanych na terenie całego kraju

- mówi prezes.
REKLAMA

Sięgnięcie po ich usługi ma pozwolić klientowi łatwiej zorganizować dowóz węgla, który kupił w PGG S.A. Każdej doby przy udziale takich firm przewozowych do klientów e-sklepu trafia ponad 10 tys. ton węgla opałowego.

Dotychczasowe doświadczenia sprzedaży przekonują nas, że optymalnym rozwiązaniem będzie dalsza dystrybucja węgla przez sklep internetowy, przy jednoczesnym usprawnieniu logistyki odbioru towaru dzięki wdrożeniu standaryzowanych usług przewozowych

- dodaje Tomasz Rogala.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA