REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Podwyżki, paczki i obniżki dla pracowników Biedronki. Sprawdź, ile teraz będą zarabiać kasjerzy

Podwyżka płacy dla 60 tysięcy pracowników Biedronki. Od nowego roku będą oni zarabiać po około 250 zł więcej. Podwyżkę w Biedronce najbardziej odczuć mają ci pracownicy, którzy pracują najwięcej z klientami.

21.12.2021
18:19
Podwyżki, paczki i obniżki dla pracowników Biedronki. Sprawdź, ile teraz zarabiać będą kasjerzy
REKLAMA

Podwyżki płac w dużych sieciach handlowych zawsze budzą ogromne emocje. Nic dziwnego. Firmy te nie tylko zatrudniają dziesiątki tysięcy pracowników, ale także wyznaczają trendy, jeśli chodzi o zarobki w branży.

REKLAMA

Podwyżki w Biedronce. Ile teraz można tam zarobić?

Od 200 do 250 zł – to skala wzrostu miesięcznych wynagrodzeń pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka od 1 stycznia 2022 roku. Najbardziej zwiększą się płace na stanowisku sprzedawca-kasjer.

Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych o około 8 proc., w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Od 1 stycznia 2022 roku ponad 60 tys. zatrudnionych przez największą sieć handlową w Polsce otrzyma podwyżki, na które sieć Biedronka w skali roku przeznaczy ponad 142 mln zł.

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 3600 zł do 4050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5100 zł brutto.

Zwiększenie wynagrodzeń czeka pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3800- 4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650-4950 zł. Pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych.

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo trudnego czasu pandemii w poprzednich latach również przeprowadzaliśmy podwyżki. Chcąc być pracodawcą pierwszego wyboru w branży handlowej dbamy również o szereg przekraczających rynkową średnią benefitów oraz wsparcie w okresie świątecznym

– mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Bunt kasjerów w Biedronce. Podwyżki załagodzą spór

Obecny układ wynagrodzeń w Biedronce mocno premiuje duże miasta. Sieć podzieliła kraj na trzy strefy. Najmniej zarabiają pracownicy z prowincji. Przed nimi są kasjerzy z metropolii, a na samym szczycie piramidy znajduje się Warszawa.

Kasjerzy napisali do Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom i związku zawodowego NSZZ Solidarność z pytaniami, czy taka praktyka jest zgodna z prawem. Twierdzą, że Trybunału Sprawiedliwości zakazał różnicowania płac w tej same firmie na podstawie miejsca pracy zatrudnionych. A w Biedronce, według słów szefa Solidarności Piotra Adamczaka, rozpiętość pensji sięga 300 – 400 zł – o sprawie pisał niedawno Adam.

Kilka dni temu mieliśmy też prawdziwy kryzys w Kauflandzie. Związki ujawniły niefajną prawdę o pracy w sieci. Związkowcy tłumaczą, że chcą być traktowani tak jak koledzy i koleżanki z Kauflandu zza naszej zachodniej granicy. Nie jesteśmy w niczym gorsi! Tymczasem często pracujemy za trzech otrzymując to samo wynagrodzenie! – czytamy w wezwaniu do protestu. O sprawie pisał ostatnio Michał.

Biedronka wydała w tym roku dodatkowo ponad 100 mln zł na dofinansowanie świątecznych zakupów swoich pracowników oraz ufundowała ponad 150 tys. paczek dla pracowników sieci oraz ich dzieci.

REKLAMA

Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach niemenedżerskich i część współpracowników sieci otrzymało specjalne rabaty w wysokości do 1000 złotych do wykorzystania podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka. Pracownicy sieci Biedronka dostali również dodatkowe zasilenia finansowe w postaci specjalnych e-kodów, również do wykorzystania na zakupy w sieci.

Biedronka przygotowała też specjalne paczki świąteczne dla 77 tysięcy dorosłych oraz 75 tysięcy ich dzieci. Paczki dla dzieci pracowników zostały podzielone na przedziały wiekowe: 0-2 lat, 3-6 lat, 7-10 lat i 11-18 lat. Znalazły się w nich zabawki, gry, elektronika, słodycze oraz zdrowe przekąski.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA