REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Majonez Kielecki zmienia recepturę. Nowy produkt już w sklepach

Legendarny majonez Kielecki zmienił skład. Pierwsza partia najbardziej znanego produktu Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” trafiła już na rynek. Czego mogą spodziewać się fani tego sosu?

23.10.2023
8:46
Majonez Kielecki zmienia recepturę. Nowy produkt już w sklepach
REKLAMA

Spółdzielnia poinformowała, że swój kultowy majonez będzie produkować wyłącznie na bazie jaj od kur z chowu ściółkowego tzw. jaj dwójek w trosce o dobrostan zwierząt. I zapewnia konsumentów, że smak kultowego majonezu zostanie niezmieniony.

REKLAMA

Symbole na jajkach. Co oznaczają?

Dostępne na rynku jajka najczęściej mają widoczne na opakowaniach symbole:

  • S – małe - o wadze poniżej 53g,
  • M – średnie - o wadze 53-63g,
  • L – duże - o wadze 63-73g.

Natomiast różnią się nie tylko wagą i rozmiarem, ale przede wszystkim warunkami, w jakich są hodowane kury nioski. Dlatego na skorupkach umieszczono następujące typy:

  • 3 – tzw. „trójki” - uważane są za jajka najgorszej jakości, ponieważ pochodzą od kur, które żyją zamknięte w klatkach bez dostępu do świeżego powietrza i światła słonecznego,
  • 2 - są to jajka z hodowli ściółkowej, gdzie kury choć nie mają dostępu do wybiegu, to nie przebywają w klatkach i mają możliwość poruszania się po większej przestrzeni,
  • 1 - jajka z hodowli wolnowybiegowej, gdzie kury znoszące jajka mają dostęp do pomieszczenia wyścielonego ściółką, ale również do wybiegu na świeżym powietrzu,
  • 0 - chów ekologiczny - jajko pochodzi z hodowli ekologicznej, kury mają tu najwięcej przestrzeni (przepisy nakazują, że na 1 mkw. kurnika może przypadać najwyżej sześć ptaków). Kury mają dostęp do wolnego wybiegu na świeżym powietrzu. Mogą być karmione wyłącznie paszą z upraw ekologicznych.

Więcej o produkcji żywności przeczytasz na Bizblog.pl:

Majonez Kielecki od teraz z lepszych jajek

Adam Jamróz, prezes zarządu WSP „Społem”, przypomina, że już od kilku lat na rynku dostępne są wyroby spółdzielni, przy produkcji których nie stosuje się jajek tzw. „trójek”. Np. lepszej jakości jajka były już zastosowane do Majonezu Kieleckiego Omega-3 310 g, Majonezu Kieleckiego lekkiego 310 g oraz Majonezu Kieleckiego 450 ml.

Teraz po raz pierwszy powstał również nasz flagowy, „tradycyjny” Majonez Kielecki w całości na bazie jajek z chowu ściółkowego - informuje prezes zarządu spółdzielni.

I równocześnie uspokaja wszystkich fanów, że smak i skład Majonezu Kieleckiego pozostaje bez zmian.

Jesteśmy dumni z tego, że konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele i zbliżamy się do całkowitego odejścia od surowców pochodzących od zwierząt hodowanych w systemie klatkowym! – dodaje Adam Jamróz.

Te wspomniane cele firma zadeklarowała w 2018 r. W trosce o dobrostan i los zwierząt hodowlanych do końca 2025 r. spółdzielnia wdroży nowe rozwiązania produkcyjne, które mają zaowocować całkowitym wycofywaniem surowców pochodzących od kur z chowu klatkowego.

REKLAMA

Pierwsze partie „Kieleckiego” w nowej odsłonie trafiły już do sklepów. Produkt jest dostępny w szklanych słoiczkach o pojemności 170 ml, 310 ml, 410 ml, 500 ml i 700 ml. I oznaczono są specjalną, okazjonalną banderolą.

Majonez Kielecki to jeden z najchętniej kupowanych majonezów w Polsce. W rankingu majonezów magazynu Wprost spośród wszystkich jajecznych sosów dostępnych na polskim rynku w 2023 r. Kielecki zajął drugie miejsce (ex aequo z majonezem Winiary Dekoracyjnym). Pierwsze miejsce otrzymały majonezy Kania i Madero (produkt marki własnej sieci handlowej Biedronka). Na podium na trzecim miejscu znalazł się z kolei majonez Napoleoński marki Mosso.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA