REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Robią biznes na odstraszaniu kun i kretów. Mają patenty i 3,6 mln zł obrotu

Nowe technologie to nie tylko nowoczesne platformy łączące kilka chmur czy przewidujące, kiedy zepsuje się maszyna na podstawie jej poboru prądu. Kunagone udowadnia, że świetne, opatentowane pomysły mogą pomóc w rozkręceniu firmy także w świecie odstraszania dzikich zwierząt czy stolarki.

10.09.2023
5:47
Robią biznes odstraszając dzikie zwierzęta. 3,6 mln zł obrotu
REKLAMA

Nazwa Kunagone zawiera w sobie ciekawą grę słowną - hybrydę polskiego i angielskiego, która oznacza pozbycie się kun - na szczęście w pacyfistyczny sposób. Jak twórcy wpadli na pomysł takiego biznesu? Przed laty chcieli rozwiązać własny problem - kable przegryzione przez kuny. Pomogła wtedy w tym mama jednego ze wspólników, która prowadziła salon pielęgnacji zwierząt.

REKLAMA

Zasugerowała nietypowe rozwiązanie - wykorzystanie psiej sierści w celu odstraszania kun. Koncept z sierścią okazał się skuteczny, więc opracowaliśmy produkt i wprowadziliśmy go na rynek - mówi w rozmowie z Bizblogiem Artur Olejniczak, współwłaściciel Kunagone (na zdjęciu głównym po lewej).

Kunagone robi biznes na odstraszaniu dzikich zwierząt

Dziś w portfolio firmy znajdziemy nie tylko ekologiczne rozwiązania pozwalające na odstraszanie kun, ale i innych, dzikich stworzeń: kretów, dzików, mrówek i myszy, bezpańskich psów czy kotów, nawet moli i komarów. Wystarczy, że woreczek z substancją zapachową położymy w odpowiednim miejscu, aby na długi czas zabezpieczyć się przed przegryzionymi przewodami, workami ze zbożem czy stratowanymi uprawami.

Podobnie proekologiczne podejście łączy się również z drugą sferą działalności firmy - opartą na drewnie.

 class="wp-image-2233813"

Opatentowane eko-ognisko

Woodson umożliwi klientom delektowanie się smacznym posiłkiem, jednocześnie szanując środowisko naturalne - wyjaśnia Maciej Jeleń, współzałożyciel Kunagone (na zdjęciu głównym po prawej)

Woodson to kategoria produktów, zawierająca rozpałki do grilla, które nie zawierają szkodliwych substancji. W portfolio są także drewniane elementy ozdobne, jak świeczniki czy lampiony.

Więcej o ciekawych polskich firmach przeczytasz na Spider’s Web:

 class="wp-image-2233741"

Ubiegły rok firma zamknęła z obrotami rzędu 3,6 mln zł

Pracowało na niego w sumie 25 osób - głównie w Chełmku, gdzie znajduje się siedziba firmy. Olejniczak nie zdradza jednak tajników produkcji. Zwłaszcza, że zarówno naturalne odstraszacze Kunagone oraz rozpałka eko-ognisko od Woodsona są opatentowane. Woodson posiada także certyfikat FSC.

Potwierdza on, że drewno używane przez nas przy produkcji pochodzi z certyfikowanych lasów i nie jest kradzione - wyjaśnia Magdalena Więcek, współzałożycielka Kunagone (na zdjęciu głównym w środku).

REKLAMA

Lasy będą pełniły jeszcze ważniejsza funkcję wraz z rozwojem oferty stolarskiej firmy. To jej nowa gałąź, która ma pozwolić na kontynuację kilkunastoprocentowego wzrostu rok do roku. Teraz Kunagone rośnie głównie za granicą - jej produkty znajdziemy w ofercie hurtowni w Niemczech, na Bliskim Wschodzie i w Australii.

 class="wp-image-2233816"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA