REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Masz psa lub kota? Zapisz ten adres. Tu weterynarz jest za darmo

MójWetrynarz.Online daje darmowy dostęp do weterynarzy przez trzy godziny każdego dnia. Za pomocą platformy można szybko połączyć się ze specjalistą i porozmawiać o objawach ulubionego czworonoga.

01.07.2023
15:03
Rozmowa z weterynarzem za darmo - warto zapisać ten adres
REKLAMA

Zgodnie z Prawem Murphy’ego kłopoty zdrowotne dopadają nas w momencie, gdy do szpitala dostać się najtrudniej. Podobnie jest z naszymi czworonogami. Ich leczenie może być często skomplikowane i przyprawić o ból głowy. Aby w nim ulżyć, przed czterema latami powstała platforma MójWeterynarz.Online, łącząca właścicieli czworonogów z weterynarzami. Za jej pomocą przez siedem dni w tygodniu można porozmawiać ze specjalistą.

REKLAMA

Darmowa porada weterynaryjna przez trzy godziny każdego dnia

Wideokonferencja to mniej stresu dla właściciela i jego zwierzaka. Nie trzeba jeździć w nocy od lecznicy do lecznicy. Warto wspomnieć, że nasi lekarze mają do dyspozycji sztuczną inteligencję, która znacznie usprawnia ich pracę na dyżurach – mówi Mirosław Januszewski, przedstawiciel Prostej Giełdy S.A., operatora serwisu.

Januszewski podkreśla, że o dowolnej godzinie powinniśmy znaleźć dostępnego lekarza weterynarii, z którym można by skonsultować nurtujące zagadnienie w sprawie zwierzaka. Najlepszych specjalistów pomoże znaleźć system rekomendacji, wspierany przez recenzje innych użytkowników.

 class="wp-image-2188624"
"ChatGPT dla weterynarii"

Następnie można albo umówić się na wideo-konsultację, albo zarezerwować wizytę w gabinecie, albo u siebie w domu. Usługa dostępna jest na terenie całego kraju, a za całość płaci się online. Do tego wszystkie dane medyczne, wyniki badań, konsultacje są w jednym miejscu w Internetowym Koncie Zwierzaka.

To dość standardowa implementacja jeśli chodzi o platformy telemedyczne. W połowie czerwca platforma wystartowała jednak z zupełnie nową promocją. I od 18 czerwca internauci mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji w godzinach 20-23. Weterynarz nie postawi diagnozy, ale porozmawia o objawach i poradzi, gdzie należy się udać, aby uzyskać pierwszą pomoc.

Sztuczna inteligencja na pomoc czworonogom

Drugim projektem, nad którym pracuje Prosta Spółka, jest aplikacja do samodzielnej diagnozy pupila online. Wykorzysta ona aparat smartfona, aby stworzyć model 3D zwierzęcia z wymiarami i wagą (zdjęcie poniżej). Zdjęcia posłużą następnie do diagnostyki obrazowej, tzn. wykrywania zmian chorobowych niewidocznych gołym okiem.

 class="wp-image-2188630"
REKLAMA

Dźwięki wydawane przez psa czy kota również zostaną wrzucone do chmury, gdzie algorytmy porównają je z odgłosami wydawanymi przez zdrowe czworonogi. Autorzy nie podają jednak jeszcze daty premiery nowego rozwiązania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA