REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Lokalne Wędzarnie to biznesowy strzał w dziesiątkę. Będzie ich więcej

Lokalne Wędzarnia są na rynku od dwóch lata i mieszczą się w sklepach firmowych Sokołów. Na razie jest ich tylko siedem w naszym kraju, ale wszystko wygląda na to, że koncept będzie się rozwijał. Bo wędzone na miejscu mięsa i kiełbasy wabią klientów.

03.09.2023
9:42
sklepy-wedzarnie-polscy-konsumenci
REKLAMA

Spółkę Sokołów Net uruchomiono w październiku 2022 r. w wyniku połączenia sieci sklepów Sokołów i Gzella. W ten sposób powstała największa sieć sklepów mięsnych w Polsce licząca więcej niż 300 placówek. Jednym z jej zadań było wypracowanie modelu detalicznego sklepu specjalistycznego. Teraz słyszymy, że to była bardzo dobra koncepcja i będzie dalej rozwijana.

REKLAMA

Nowy koncept, stara strategia czyli przez żołądek do serca

Z jednej strony systematyczny rozwój sprzedaży detalicznej, a z drugiej stworzenie mięsnego sklepu specjalistycznego, wyróżniającego się na handlowej mapie Polski. Takie były podstawowe zadania postawione przez spółka Sokołów Net. Teraz, prawie 11 miesięcy później, jest już jasne, że plany dotyczące konceptu markowego sklepu udało się ziścić. Odpowiedź konsumentów zaś sugeruje wprost, że to bardzo dobry kierunek rozwoju, który będzie kontynuowany, o czym donoszą Wiadomości Handlowe.

Dalszy rozwój projektu wymaga pracy i zaangażowania. Jednak sam koncept, jak i produkty spotykają się z niezwykle pozytywnym odbiorem ze strony konsumentów - twierdzą reprezentanci Sokołów Net.

Specjalne sklepy z asortymentem pod gusta Polaków

Chodzi o konkretny model biznesowy czyli Lokalne Wędzarnie, który rozwijany jest od ok. dwóch lat. To oferta skierowana w stronę klientów detalicznych. Same wędzarnie - a jest ich już siedem na terenie całej Polski - mieszczą się w sklepach firmowych Sokołów.

Od początku twórcy tego konceptu podkreślali, że tym razem nie chodzi o najdłuższą listę asortymentu i żeby przy tej okazji zaspokoić wszelkie zachcianki kupujących. Lokalne Wędzarnie poszły w zupełnie innym kierunku i proponują najważniejsze produktu, z punktu widzenia polskiej wędzarni. W ofercie handlowej znajdziemy więc boczek, schab, szynkę, polędwice i kiełbasę. I te produkty razem tworzą linię Borowe Specjały.

Na razie jest siedem wędzarni, ale będzie ich więcej

Te Lokalne Wędzarnie podobno cieszą się sporą popularnością wśród klientów. Dlatego Sokołów Net nie porzuca tego konceptu, wręcz odwrotnie: zamierza go dalej rozwijać. 

REKLAMA

Planowane jest uruchamianie kolejnych wędzarni - podają Wiadomości Handlowe.

Nowe sklepy z wędzarniami mają nie ulec większym zmianom i kolejne Lokalne Wędzarnie będą pojawiać się tak, jak dotychczas - na terenie firmowych sklepów Sokołów. Teraz spółka zatrudnia więcej niż 9,5 tys. pracowników i ma ponad 300 sklepów własnych, z czego 93 sprzedaje też online.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA