REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Chcesz zostać taksówkarzem? Rośnie liczba wymagań dla kierowców

Polacy coraz częściej korzystają z usług firm taksówkarskich. Pasażerowie lubią wygodę, dlatego ściągają różnorodne aplikacje ułatwiające przemieszczenie się. Apka po zakończeniu kursu pokaże trasę przejazdu z punktu A do B, podsumowanie wraz z informacją na temat poniesionego kosztu. Klienci również coraz bardziej zwracają uwagę na to, czy kierowca jest kulturalny i schludnie ubrany, a samochód czysty i w nienagannym stanie technicznym. Nie ma w tym nic dziwnego bo stan techniczny i bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia jeśli chodzi o takie usługi.

25.05.2023
17:52
Chcesz zostać taksówkarzem? Rośnie liczba wymagań dla kierowców
REKLAMA

iTaxi to polska platforma technologiczna łącząca taksówkarzy i pasażerów poprzez nowoczesną aplikację mobilną. Platforma działa na rynku od 10 lat obejmując swoim zasięgiem największe miasta w Polsce.

REKLAMA

Jakie trzeba spełniać warunki, aby zostać kierowcą taksówki?

Jak wskazuje iTaxi ten, kto chce zostać taksówkarzem, musi spełniać pewne warunki. Przede wszystkim kandydat musi posiadać prawo jazdy, licencję taxi, świadectwo legalizacji pionowej, potwierdzające sprawność i legalność taksometru, oraz samochód zarejestrowany jako taksówka, Ponadto taksówkarz zobowiązany jest mieć identyfikator kierowcy wydany przez urząd miasta, który otrzymuje po potwierdzeniu niekaralności, pomyślnym przejściu podstawowych badań lekarskich oraz testach psychotechnicznych, umożliwiających prawidłową ocenę sprawności i zdolności danej osoby do prowadzenia pojazdów.

Nie tylko weryfikujemy ważność i poprawność dokumentów, ale każdego kierowcę zapraszamy przed podjęciem współpracy do naszego biura. Z każdym chcemy osobiście porozmawiać, poznać go, sprawdzić, czy wpisuje się w naszą wizję bezpiecznych i komfortowych przejazdów. W przypadku obcokrajowców weryfikujemy płynność mowy w języku polskim, która jest warunkiem podjęcia współpracy. Jeśli mamy wobec kierowcy jakiekolwiek wątpliwości – mimo poprawności dokumentacji – nie dopuszczamy go do obsługi pasażerów iTaxi. W kwestii bezpieczeństwa nie ma u nas żadnych kompromisów – Krzysztof Sawa, dyrektor operacyjny iTaxi.pl S.A.

Kultura osobista i bezpieczeństwo pasażerów

Duże znaczenie w przewozie pasażerów odgrywa kultura osobista kierowców, która wpływa na komfort i poczucie bezpieczeństwa korzystających z taksówek.

W iTaxi zachęcamy klientów do wyrażania opinii na temat zakończonego przejazdu. Dzięki temu jesteśmy w stanie na bieżąco weryfikować jakość i przebieg poszczególnych kursów – czy stan auta odpowiadał oczekiwaniom pasażera oraz czy zachowanie kierowcy było właściwe – komentuje Krzysztof Sawa.

Według platformy ważne jest, żeby taksówkarze podczas jazdy byli uprzejmi oraz kulturalni, a także schludnie ubrani i dbali o czystość pojazdu. Dzięki temu kursy taksówką są dużo bardziej komfortowe.

A co decyduje o bezpieczeństwie pasażerów wsiadających do taksówek? Przede wszystkim stan techniczny pojazdów.

W iTaxi auta kontrolowane są wyrywkowo na mieście przez specjalnie wyznaczonych do tego koordynatorów. Na bieżąco sprawdzany jest nie tylko ogólny stan pojazdu, ale też to, czy jest w nim czysto. Ponadto raz w roku szczegółowo weryfikujemy stan techniczny naszych samochodów, dokumentację oraz kierowców, zapraszając ich do biura. Nie dopuszczamy do obsługi pasażerów aut starszych niż 10 lat, poniżej segmentu C, z zauważalnymi zmianami w karoserii – komentuje dyrektor operacyjny iTaxi.

Kontakt w wyjątkowych sytuacjach

Wiele klientów zazwyczaj po odbytym kursie nie ma potrzeby kontaktu z firmą taksówkarską. Dopiero niewłaściwe zachowanie kierowcy, nieodpowiedni stan techniczny samochodu czy zagubiony przedmiot to kwestie wymagające sprawnego zgłoszenia i wymiany informacji z przewoźnikiem.

REKLAMA

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy dostępni przez całą dobę na infolinii, w aplikacji, w mediach społecznościowych, mamy stacjonarne biura w największych miastach, do których można się udać. W przypadku zagubionych przedmiotów mamy szereg procedur, nikt nie pozostaje bez pomocy – dodaje Krzysztof Sawa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA