REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Technologie

Polska firma obiecuje odpowiedź na ChatGPT. Szykuje jeszcze lepsze narzędzie

Polska firma SentiOne właśnie ogłosiła, że pracuje nad stworzeniem europejskiej odpowiedzi na słynny ChatGPT. Ten program, bazujący na sztucznej inteligencji, który potrafi tworzyć rozbudowane wypowiedzi, to coś znacznie więcej niż ciekawostka technologiczna. SentiOne pracuje nad podobnym narzędziem, ale mniej zawodnym, dzięki czemu ma stać się bardzo przydatnym dla biznesu.

26.01.2023
12:58
Polska firma obiecuje odpowiedź na ChatGPT. Szykuje jeszcze lepsze narzędzie
REKLAMA

SentiOne ogłosił w czwartek, że chce stać się liderem w dostarczaniu technologii sztucznej inteligencji (AI) dla biznesu, a konkretnie dla branż: finansowej, ubezpieczeniowej, medycznej i telekomunikacyjnej. Firma jest przekonana, że nikt nie zbuduje lepszego modelu dla języka polskiego, a następnie dla innych języków europejskich.

REKLAMA

Polska spółka podkreśla, że od początku swojego istnienia zainwestowała w rozwój sztucznej inteligencji ponad 42 mln zł. Wskazuje, że obecnie monitoruje prawie 70 tys. źródeł w Internecie i przetwarza ponad 150 mln wzmianek dziennie, co ma przekładać się na wyższą skuteczność jej modeli AI. Mało tego, technologia SentiOne ma być lepsza niż ta słynnego ChatGPT.

ChatGPT czasem wprowadza w błąd

ChatGPT robi wrażenie, jednak przez to, jak został zbudowany, może wprowadzać w błąd lub szerzyć dezinformację, co jest nieakceptowalne, szczególnie w zastosowaniu biznesowym – mówi Bartosz Baziński, COO (dyrektor operacyjny) i współzałożyciel SentiOne.

Baziński zwraca uwagę, że modele sztucznej inteligencji SentiOne są na bieżąco douczane na specjalnie przygotowanych tekstach i wiedzy dziedzinowej, a także testowane na zapisach rzeczywistych rozmów klientów z call center.

Mamy wszystko, czego potrzebujemy

SentiOne przekonuje, że spełnia trzy warunki, pozwalające zbudować tego typu narzędzie. Po pierwsze, dzięki temu, że już od 11 lat monitoruje internet i ma dostęp do nieprzebranej ilości danych publicznych, tekstów i wypowiedzi. Po drugie, ma doświadczenie w budowaniu skutecznego, autorskiego modelu AI opartego o sieci neuronowe, który – według firmy – rozumie ludzkie intencje na poziomie 96 proc. Po trzecie, dzięki licznym skutecznym wdrożeniom chatbotów i voicebotów u klientów biznesowych eksperci z SentiOne mają dysponować również dużym know-how oraz dostępem do danych dziedzinowych

SentiOne chwali się, że w ciągu ostatniego roku stworzył silnik rozumienia języka naturalnego dla języka arabskiego i pracuje nad silnikami dla francuskiego, włoskiego i ukraińskiego. Rozwinął też możliwość integracji botów z innymi platformami, takimi jak Facebook, Messenger, WhatsApp, Microsoft Teams, czy dowolnym czatem na stronie internetowej.

Firma podkreśla, że w minionym roku dokonała znaczącego postępu w zakresie rozwoju technologii i produktu oraz budowaniu swojej przewagi na zagranicznych rynkach. W tym czasie dodała ponad 12 tys. nowych stron do swojego silnika monitorowania internetu, w tym ogromnie popularnego na całym świecie TikToka, ale także z polskiego Wykopu.

SentiOne informuje, że współpracuje z ponad 400 markami na ponad 30 rynkach całego świata. W ubiegłym roku firma otworzyła biuro w Dubaju, a we wrześniu nawiązała współpracę z e&enterprise, największym dostawcą telekomunikacyjnym w regionie MENA (Middle East and North Africa). Spółka nie zaniedbuje też takich rynków jak Meksyk czy Kolumbia.

SentiOne chce być światowym liderem

REKLAMA

Z biznesowego punktu widzenia był to trudny rok dla wszystkich firm technologicznych, ale z perspektywy produktowej i rozwojowej był to jeden z najlepszych dla SentiOne. Dążymy do tego, aby stać się światowym liderem w dostarczaniu i rozwijaniu rozwiązań sztucznej inteligencji dla zespołów marketingowych oraz obsługi klienta i nie wątpię, że jesteśmy na dobrej drodze – mówi Bartosz Baziński.

W 2021 r. SentiOne otrzymał od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju grant wysokości blisko 19 mln zł na rozwój konwersacyjnej sztucznej inteligencji, a w 2020 r. zdobył tytuł finalisty EIT Digital Challenge i znalazł się wśród 20 najlepszych spółek technologicznych w Europie. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA