Takiej waloryzacji nie pamiętają najstarsi emeryci. ZUS rusza z przelewami, zapewnia, że da radę
Niemal o 15 proc. wyższe świadczenia popłyną już od wtorku 1 marca do emerytów i rencistów. Niektórzy nazwą to „podwyżką”, ale co do zasady jest to jedynie urealnienie świadczeń i dostosowanie ich do aktualnych cen. Co do zasady, bo minimalną kwotą waloryzacji jest 250 zł, czyli niektórzy dostaną realną podwyżkę. Dla beneficjentów ważne jest też to, że waloryzacja nastąpi z urzędu, czyli nie trzeba nic robić. Dla beneficjentów ważne jest też to, że waloryzacja nastąpi z urzędu, ZUS uspokaja, że jest całkowicie przygotowany na całą operację.

REKLAMA