REKLAMA

Grupa Pracuj stawia na różnorodność

Grupa Pracuj właśnie ogłosiła, że dołączyła do sygnatariuszy Karty Różnorodności – unijnej inicjatywy na rzecz promowania różnorodności, równości i inkluzywności. Promowanie takich postaw w nowoczesnym środowisku niebawem stanie się standardem a wręcz koniecznością, bo aż 75 proc. pracowników wskazuje, że takie podejście jest dla nich istotne, a dla osób wchodzących na rynek pracy bywają wręcz kluczowe.

Grupa Pracuj stawia na różnorodność
REKLAMA

Grupa Pracuj, podpisała Kartę Różnorodności, która zobowiązuje do przeciwdziałania dyskryminacji, promowania równości szans oraz podejmowania działań na rzecz różnorodności i inkluzji.

REKLAMA

Podpisując Kartę Różnorodności, potwierdzamy nasze zobowiązanie do tworzenia środowiska pracy, które wspiera szacunek, inkluzywność i równe szanse. Szacunek dla różnorodności to jedna z wartości, wokół których budujemy kulturę Grupy Pracuj. Kładziemy nacisk na otwartość na różnorodne punkty widzenia oraz promowanie ciekawości wobec odmiennych perspektyw – podkreśla Przemek Gacek, prezes zarządu i współzałożyciel Grupy Pracuj S.A.

Grupa Pracuj stawia na inkluzywne środowisko pracy

Firma działa na rzecz budowania inkluzywnego środowiska pracy, wspierającego osoby zmagające się z różnymi wyzwaniami fizycznymi i psychicznymi. Grupa przeprowadziła szkolenia dotyczące rekrutacji osób z niepełnosprawnościami oraz korzysta ze specjalistycznego wsparcia w zakresie prawa pracy i procesów rekrutacyjnych. 

Ponieważ język używany w ofertach pracy i nazwach stanowiska ma znaczenie, od niemal czterech lat Grupa promuje używanie feminatywów w nazwach stanowisk w całej organizacji - podaje Grupa Pracuj.

eRecruiter, dostawca technologii wspierających proces rekrutacji, wchodzący w skład Grupy Pracuj, jest aktywnym partnerem Inclu(vi)sion, inicjatywy Fundacji Aktywizacja, wspierającej wzrost jakościowy i ilościowy zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na polskim rynku pracy do 2030 roku. 

Więcej wiadomości na temat pracy można przeczytać poniżej:

Promowanie równości i szacunku w nowoczesnym środowisku to konieczność

Grupa Pracuj, promuje różnorodność także wśród klientów i użytkowników swoich produktów i serwisów. Korzystając z unikalnych możliwości, spółki z Grupy prowadzą także analizy dotyczące kwestii związanych z różnorodnością i równością w miejscu pracy. Niedawne badania przeprowadzone przez Pracuj.pl  wykazały między innymi, że: 

  • 79 proc. respondentów badania Pracuj.pl uważa, że pracowników powinno się oceniać na podstawie ich kompetencji, a nie takich czynników jak płeć, wiek czy orientacja psychoseksualna,
  • 56 proc. respondentów uważa, że w ich miejscu pracy pracodawca aktywnie dba o to, by wszystkie zatrudnione osoby czuły się dobrze niezależnie od wspomnianych aspektów. 

Choć niewątpliwie jest jeszcze wiele do zrobienia, to dziś coraz więcej pracodawców wie, że o włączających standardach warto myśleć nie tylko w kontekście relacji z pracownikami, lecz także już na etapie rekrutacji. Dla wielu kandydatów jest to niezwykle istotne i stanowi pozytywny sygnał odnośnie do potencjalnej współpracy.

Promowanie równości i szacunku w nowoczesnym środowisku pracy to nie tylko modny trend, lecz konieczność. Firmy, które skutecznie zarządzają różnorodnością, budują zarówno lepsze relacje z kandydatami i pracownikami, jak i zyskują ich większe zaangażowanie – komentuje Agnieszka Bieniak, dyrektorka HR w Grupie Pracuj.

REKLAMA

I dodaje, że firma zdecydowała się podpisać Kartę Różnorodności jako zobowiązanie do tworzenia inkluzywnego środowiska wewnątrz organizacji, ale również – co szczególnie istotne – by jako lider rynku pracy promować dobre praktyki i wyznaczać trendy wśród naszych klientów - pracodawców którzy stanowią o rzeczywistości zawodowej milionów pracowników w Polsce i Europie.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa promowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dokument ten zobowiązuje sygnatariuszy do przeciwdziałania dyskryminacji, promowania równości szans oraz podejmowania działań na rzecz różnorodności i inkluzji. Grupa Pracuj dołącza do blisko 300 organizacji w Polsce, które podpisały Kartę, kontynuując swoje działania na rzecz tworzenia lepszego i bardziej sprawiedliwego rynku pracy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA