REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Koniec z dyktatem dostawców węgla? Zmiany w sklepie PGG

Kolejna nowość w sklepie PGG. Od teraz węgiel konfekcjonowany, czyli taki odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią, można odbierać bezpośrednio w kopalni. I wcale nie trzeba przy tej okazji płacić gotówką. A co z ceną węgla? Na razie sklep PGG nie wprowadził żadnych korekt, podobnie zresztą jak Południowy Koncern Węglowy i Węglokoks Kraj.

27.03.2024
8:32
sklep-PGG-cena-wegla-transport
REKLAMA

Sklep PGG od kilku tygodni chce być bardzo frontem do klienta. Najpierw były kody rabatowe w ramach promocji „Aktywy Klient 2023”, potem udostępniono klientom możliwość zmiany formy płatności, a teraz kolejna nowość: możliwość odbierania zamówionego w sklepie PGG węgla konfekcjonowanego bez jakichkolwiek pośredników w kopalniach. Do tej pory to było zadanie kuriera. Co ważne: przy tej okazji klient może wybrać dowolną formę płatności.

REKLAMA

Od dzisiaj węgiel konfekcjonowany można kupić w e-sklepie korzystając z wszystkich dostępnych form płatności w tym również sprzedaży ratalnej i odebrać bezpośrednio w punkcie sprzedaży kopalni - informuje sklep PGG.

Sklep PGG na razie nie zmienia ceny węgla

Niedawno sklep PGG skrócił biurokrację i papierologię. Teraz kupujący nie muszą już podawać kurierowi czy obsłudze składu Kwalifikowanego Dostawy Węgla (KDW) żadnych danych osobowych, wystarczy, że podają wygenerowany wcześniej kod odbioru. 

Faktura znajduje się natomiast na profilu klienta w e-sklepie PGG S.A., oświadczenie akcyzowe jest zamieszczone na fakturze. Wystarczy, że klient sklepu PGG S.A. wejdzie na swoje konto w e-sklepie pobierze i potwierdzi odbiór faktury - tłumaczy sklep PGG.

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

Czy razem z wprowadzeniem tych ułatwień doszło też do korekty cennika? Tym razem nie, cena węgla pozostała bez zmian. Dalej kupimy groszek (luzem lub workowany) Karolinka, Karlik i Pieklorz od 1300 do 1550 zł. Węgiel typu kostka i orzech jest za to od 1100 do 1350 zł. W ofercie jest jeszcze groszek 5–25 mm z KWK Staszic-Wujek za 1120 zł a także Greenpal Miał Plus sprzedawany od 937,88 zł (ten konkretny towar dostępny jest wyłącznie u wybranych KDW, trzeba sprawdzać).

Oni też nie zmieniają swoich cen. Południowy Koncern Węglowy dalej sprzedaje groszek z KWK Sobieski i KWK Janina za 990 zł. Kostka i kostka II jest od 1050 do 1110 zł, a orzech od 1050 do 1230 zł. Za ekogroszek Sobieski trzeba zapłacić 1300 zł (workowany) lub 1150 zł (luzem), a za ekogroszek Jaret plus (workowany) 1200 zł lub (luzem) 1100 zł. Z kolei Węglokoks Kraj sprzedaje Bobrek groszek plus luzem za 1414,50 zł, a orzech luzem za 1537,50 zł. Skarbek groszek plus zaś to już wydatek 1599 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za kostkę luzem - 1660,50 zł i za workowany Skarbek groszek premium - 1845 zł.

REKLAMA

Rekordowa liczba KDW

Warto zauważyć, że obecnie w bazie sklepu PGG zarejestrowanych jest najwięcej KDW w historii - 215. Najmniej licznie reprezentowane jest tradycyjnie już woj. zachodniopomorskie, gdzie funkcjonuje tylko jeden KDW (z ceną transportu z PGG do KDW na poziomie 393,46 zł), z kolei najliczniejszą reprezentację KDW ma woj. śląskie, gdzie zarejestrowanych jest w sumie 45 dostawców. Ceny usług bardzo różne, najlepiej sprawdzać samemu. I dobrze przy tej okazji pamiętać, że koszta są podwójne: raz płacimy za transport zamówionego opału z PGG do KDW, a potem z KDW już do klienta. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA