REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Nowości w sklepie PGG. A klienci skażą się na transport: płaci się dwa razy 

Sklep PGG zaprezentował właśnie kolejną nowość dla swoich klientów, którzy od teraz mają większą kontrolę nad wyborem metody płatności w ramach złożonego zamówienia na opał. Niestety, innych niespodzianek, dotyczących ceny węgla na razie nie ma, wszystko zostaje po staremu. Podobnie sytuacja wygląda w pozostałych spółkach wydobywczych, które też nie zmodyfikowały swoich cenników.

21.03.2024
8:56
sklep-PGG-cena-wegla
REKLAMA

Korzystający z usług sklepu PGG klienci ostatnio mieli powody do narzekania. Bo też od tygodni nie byli rozpieszczani żadnymi promocjami czy upustami. Owszem, można już realizować kody rabatowe w ramach promocji „Aktywny Klient 2023”, od której już trochę czasu minęło. Promocja obowiązywała wszak od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. Ale w końcu doczekali się: sklep PGG ogłosił nowości dotyczące płatności na etapie składanego zamówienia. Dzięki temu w trakcie transakcji można kliknąć w specjalny przycisk „zmień sposób płatności”.

REKLAMA

W związku z sygnałami od osób, które omyłkowo wybrały niewłaściwą metodę płatności, przygotowaliśmy funkcjonalność, która umożliwi zmianę metody płatności przez operatora sklepu na wniosek klienta - tłumaczy dawniej sklep PGG.

Teraz nie trzeba już składać żadnego wniosku. Wystarczy w trakcie zamówienia kliknąć w odpowiednią opcję. W ten sposób można wybrać operatora Dotpay, metodę płatności BLIK lub Przelewy24.

Sklep PGG zmienia metodę płatności, ale ceny węgla już nie

Czy to jest ta nowość, na którą czekali klienci PGG? Czytając komentarze w social mediach można przypuszczać, że jednak nie do końca. Oczekiwana bowiem są zgoła inne i w pierwszej kolejności dotyczą ceny węgla

Ogólnie ceny nie robią szału, nawet po odjęciu kodu rabatowego. Była cena lepsza. Zważywszy na porę roku, cena powinna być niższa - skarży się ktoś na Facebooku.

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

Ktoś inny zwraca uwagę na ukryte koszty dotyczące dostaw realizowanych przez Kwalifikowanych Dostawców Węgla, których obecnie w bazie sklepu PGG zarejestrowanych jest 215 - najwięcej w historii. 

Cena z kodem niby niższa, ale płaci się dwa razy za transport i tak ludziom podwyższają koszty - tłumaczy jeden z internautów.

W sklepie PGG, tak jak do tej pory, groszek (luzem lub workowany) Karolinka, Karlik i Pieklorz kupimy od 1300 do 1550 zł. Węgiel typu kostka i orzech jest za to od 1100 do 1350 zł. W ofercie jest jeszcze groszek 5–25 mm z KWK Staszic-Wujek za 1120 zł a także Greenpal Miał Plus sprzedawany od 937,88 zł (ten konkretny towar dostępny jest wyłącznie u wybranych KDW, trzeba sprawdzać).

Pozostałe spółki też zamurowały swoje cenniki

Na żadne przesilenie wiosenne, jeżeli chodzi o cenę węgla, nie mogą liczyć też klienci Południowego Koncernu Węglowego i Węglokoksu Kraj. Tutaj też wszystkie stawki powstały bez zmian.

REKLAMA

W pierwszym przypadku groszek z KWK Sobieski i KWK Janina jest już za 990 zł. Kostka i kostka II jest od 1050 do 1110 zł, a orzech od 1050 do 1230 zł. Za ekogroszek Sobieski trzeba zapłacić 1300 zł (workowany) lub 1150 zł (luzem), a za ekogroszek Jaret plus (workowany) 1200 zł lub (luzem) 1100 zł.

Najdrożej dalej jest na platformie zakupowej Węglokoks Kraj: Bobrek groszek plus luzem jest za 1414,50 zł, orzech luzem jest za 1537,50 zł, a Skarbek groszek plus to już wydatek 1599 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za kostkę luzem - 1660,50 zł i za workowany Skarbek groszek premium - 1845 zł. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA