REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy /
  3. Energetyka

Sklep PGG zaczął sprzedawać pojedyncze worki węgla. Tona to za dużo?

Sklep PGG postanowił zmienić swoją dotychczasową taktykę i rozpoczął sprzedaż małych ilości węgla. Już nie trzeba kupić całej tony na palecie, można wycelować tylko w pojedynczy, 20-kilogramowy worek opału. Jest tylko jeden warunek: tutaj Kwalifikowani Dostawy Węgla nie pomogą, taki towar trzeba odebrać samemu w jednej z dwóch kopalni.

20.02.2024
9:13
sklep-PGG-sprzedaje-pojedyncze-worki-wegla
REKLAMA

Odkąd pamiętam, w social mediach na grupach związanych ze sklepem PGG pojawiają się pytania o jakość tego, czy innego rodzaju sprzedawanego opału. Do tej pory nie można było kupić próbki i samemu przetestować, tylko trzeba było zakontraktować od razu co najmniej tonę opału. Ale to już nieaktualne, sklep PGG postanowił ustawić się jeszcze bardziej frontem do klienta. Od teraz można kupić jeden, 20-kilogramowy worek węgla.

REKLAMA

Podobny sposób sprzedaży małych ilości węgla w sklepie internetowym stosowano już w poprzednich latach. Zainteresuje tych klientów, którym potrzeba znacznie mniejszej niż zwykle ilości opału, np. w celu awaryjnego uzupełnienia zapasów lub tylko dla przetestowania danego rodzaju paliwa w nowo kupionym kotle retortowym z podajnikiem automatycznym, aby przekonać się, który z węgli dostępnych na rynku będzie najsprawniej i najoszczędniej współpracował z nową instalacją grzewczą - tłumaczy tak swoją decyzję sklep PGG.

Tylko decydując się na taki zakup, musimy zrezygnować z ogólnych zasad sprzedaży, w których transport opału do klienta zazwyczaj jest na barkach kwalifikowanych Dostawców Węgla (w bazie sklepu PGG zarejestrowanych ich jest obecnie rekordowo dużo - 203).

Sklep PGG sprzedaje 20-kilogramowe worki węgla

Za pośrednictwem KDW kupuje się całe palety opału w sklepie PGG. Natomiast worki 20-kilogramowe obowiązuje inna zasada. Koszt jednego to 31 zł. I taki towar trzeba bezpośrednio odebrać z jednej z dwóch kopalń:

• Groszek Plus Pieklorz o uziarnieniu 5–25 mm wydawany będzie w Ruchu Chwałowice kopalni ROW w Rybniku przy ul. Przewozowej 4, punkt czynny w godzinach 8-16 (telefon 32 739 32 26);

• Groszek Premium Karolinka i groszek Plus Karlik o uziarnieniu 5–25 mm dostępne będą w Ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit w Woli przy ul. Kopalnianej 10 (wjazd od ul. Międzyrzeckiej). Magazyn w Woli otwarty będzie w godzinach 6.30-21 (telefon 32 717 2772).

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

PGG twierdzi, że groszki z jej kopalni mają bardzo dobrą jakość, odznaczają się wysoką wartością opałową i niską zawartością wilgoci oraz popiołu, nie spiekają się. Są przyjaźniejsze dla środowiska, pozwalając na ogromną redukcję emisji zanieczyszczeń.

Wybór groszków to oszczędność czasu i komfort użytkowania, bo węgiel w szczelnych workach można wygodnie transportować i przechowywać bezpiecznie, z zachowaniem czystości w okolicy kotła - przekonuje sklep PGG.

Cena węgla pozostaje bez żadnych zmian

W portach ARA cena węgla obecnie to ok. 94,50 dol. Ostatni raz tak tanio było 2 czerwca 2023 r. (93,75 dol.). U nas jednak spółki węglowe swoich cenników na razie w żaden sposób nie zmieniły.

W sklepie PGG sprzedawany luzem lub w workach groszek Karolinka, Karlik i Pieklorz jest za 1550 zł za tonę. Węgiel typu orzech lub kostka jest z kolei w przedziale cenowym od 1100 do 1350 zł.

REKLAMA

Z kolei Węglokoks Kraj dalej sprzedaje groszek Bobrek plus luzem za 1414,50 zł, groszek Skarbek premium luzem za 1599 zł i workowany za 1845 zł. Jest jeszcze w ofercie węgiel orzech luzem za 1537,50 zł i węgiel kostka za 1660,50 zł za tonę.

W żadnym stopniu ceny opału nie zmieniły się również na platformie sprzedażowej Południowego Koncernu Węglowego (dawniej Tauron Wydobycie). Workowany ekogroszek Sobieski jest dalej za 1549 zł za tonę, a ekogroszek Jaret plus za 1499 zł; luzem kosztują odpowiednio 1399 i 1349 zł. Można jeszcze kupić węgiel typu orzech i kostka od 1339 do 1399 zł. W ofercie jest jeszcze groszek od 1129 do 1299 zł i groszek II za 1279 zł za tonę. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA