REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Sklep PGG wprowadza węgiel na raty. Klienci i tak skarżą się na terminy dostaw

W social mediach jeszcze kilka dni temu napięcie można było kroić nożem. Klienci z niecierpliwością czekali na koniec przerwy świąteczno-noworocznej w sklepie PGG i zachodzili w głowę, co ich powita w nowy rok? Może niższe ceny albo nowy asortyment? Ale okazało się, że niekiedy z dużej chmury jest bardzo mały deszcz. Nie zmieniło się za to tylko jedno: skarg na długie terminy dostaw zamówionego opału jakoś nie ubywa.

05.01.2024
9:31
PGG-sklep-PGG-jakosc-wegla
REKLAMA

Chociaż sklep PGG informuje, że dostawa zamówionego opału może potrwać nawet do 30 dni roboczych, to nie brakuje klientów, którzy skarżą się na to, że na swój węgiel muszą czekać dłużej. Tymczasem kończą się domowe zapasy, a za chwilę zima znowu ma o sobie wyraźnie dać znać niższymi temperaturami, pojawiają się więc nerwy. 

REKLAMA

Zamawiałam Karolinkę 6 grudnia, status cały czas „w realizacji”, jedziemy na oparach, a tu nadciągają mrozy - pisze jedna z internautek na Facebooku.

Przypomnijmy, że transport zamówionego w sklepie PGG opału zajmują się Kwalifikowani Dostawcy Węgla, których obecnie jest zarejestrowanych 198 w całym kraju. Najliczniej reprezentowane jest województwo śląskie (41 KDW), a najmniej zachodniopomorskie (jeden KDW).

Sklep PGG informuje o ostatkach w magazynach i ratach

Ci, którzy liczyli, że wraz z nowym rokiem w sklepie PGG zacznie obowiązywać nowy cennik, tak jak m.in. w Węglokoksie Kraj, musieli poczuć rozczarowanie. Bo na razie z żadnymi przecenami nie mamy do czynienia, a oferowany sortyment jest po startych cenach. Co się w takim razie zmieniło? Sklep PGG przypomina, że do sprzedaży przeznaczane są produkty, które PGG posiada w danym momencie w ograniczonych ilościach – tzw. ostatnie dostępne sztuki magazynowe na wybranych składach KDW.

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

Podczas składania zamówienia na ww. towary na etapie wyboru składu KDW dostępne będą tylko te składy KDW, które posiadają wybrany produkt na stanie — tłumaczy sklep PGG.

Z początkiem 2024 r. sklep PGG postanowił przypomnieć też o możliwości zakupów na raty. Wybór metody płatności (Szybkie Płatności, Przelew Tradycyjny) odbywa się w kasie sklepu PGG, po wybraniu metody i naciśnięciu przycisku „Złóż zamówienie i zapłać”. Noworoczne komunikaty uzupełnia jeszcze oferta dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Wnioski w tej sprawie, rozpatrywane według kolejności zgłoszeń i możliwości produkcyjnych kopalń, powinny być przesyłane na adres podmioty@pgg.pl.

REKLAMA

Ekogroszek dalej po więcej niż 1500 zł

Cena węgla w sklepie PGG za to stanęła w miejscu. Trudno przypuszczać, żeby spółka w najbliższym czasie zdecydowała się na kolejne obniżki. Stawki wszak są na bardzo podobny poziomie co w Węglokoks Kraj i Południowym Koncernie Węglowym (dawniej Tauron Wydobycie). Za workowany ekogroszek Karlik, Karolinka i Pieklorz trzeba zapłacić 1550 zł za tonę. Za ekogroszek luzem Karlik i Pieklorz wydamy 1300 zł. Za węgiel typu groszek (5–25 mm), kostka i orzech trzeba dać od 900 do 1270 zł. W ofercie jest jeszcze Grenpal Ekomiał za 937,88 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA