REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut na plusie. Po kłopotach z audytorem nie ma już prawie śladu

Revolut działa dopiero od ośmiu lat, a już zdołał odcisnąć swoje piętno na zarządzaniu finansami w wielu krajach. Firma właśnie opublikowała swój raport finansowy za 2022 r. Tak, to nie pomyłka, choć jesteśmy już na początku 2024 r., to brytyjski fintech dopiero niedawno podzielił się danymi sprzed ponad 12 miesięcy. (na zdj. Nikolay Storonsky, CEO Revolut)

06.01.2024
12:35
Revolut na plusie. Po kłopotach z audytorem nie ma już prawie śladu
REKLAMA

Skąd bierze się opóźnienie Revoluta? Z wątpliwości jego audytora dotyczących 576 mln dol. przychodów za 2021 rok. BDO, audytor fintechu, dopiero na początku 2023 r. zakończył weryfikację sprawozdań finansowych Revoluta za 2021 r. Finansowy startup miał wówczas wymieniać swoje wewnętrzne systemy księgowe po tym, gdy brytyjski nadzór uznał audyt spółki za “nieodpowiedni”.

REKLAMA

Teraz Revolut zdołał opublikować swoje wyniki wcześniej, ale problemy dotyczące 2021 r. sprawiły, że danych nie można porównywać rok do roku. Tym niemniej Revolutowi udało się zachować zyskowność.

Revolut jest na plusie o 7 mln dol.

W 2022 r. do Revoluta dołączyło 10 mln klientów. W sumie jest ich już 35 mln, a przeprowadzili oni przeciętnie ponad pół miliarda transakcji miesięcznie.

2022 był kolejnym udanym rokiem Revolut. Udało nam się zwiększyć przewagę nad konkurentami. Wzmocniliśmy naszą pozycję finansową, powiększyliśmy bazę klientów, wprowadziliśmy wiele nowych produktów, weszliśmy na nowe rynki, wzmocniliśmy naszą infrastrukturę w zakresie ryzyka, zgodności i zarządzania - powiedział Nik Storoński, CEO w Revolut (na zdjęciu głównym).

Revolut podkreśla również kontynuację trendu wzrostu marży przez cały 2022 rok.

 class="wp-image-2313004"

Rok 2022 był jednak czasem spowolnienia - zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje detaliczne i inwestycje w kryptowaluty. Mimo to przychody fintechu wzrosły o 45 proc. z 786 mln dol. w 2021 r. do ponad 1,1 mld dol. w 2022 r.

Fintech wciąż jednak dużo inwestuje (265 mln dol.) zwłaszcza w marketing i rozwój produktu.

 class="wp-image-2313001"

Revolut dywersyfikuje przychody

Wyniki Revoluta pokazują, że fintech stara się dywersyfikować swój model biznesowy. Przychody czerpie nie tylko z produktów w zakresie płatności i wymiany walut, ale również z subskrypcji i produktów odsetkowych.

Więcej o Revolucie przeczytasz na Bizblog.pl:

 class="wp-image-2312998"

Jakie cele stawia przed sobą Revolut? Fintech docelowo chce być dostępny na całym świecie. Już teraz posiada licencję bankową w Litwie, a także ubiega się o nią w Wielkiej Brytanii. Ta pierwsza daje mu możliwość świadczenia usług bankowych w całej Unii Europejskiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA