REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Jesteś użytkownikiem Revoluta? Teraz łatwiej kupisz Apple i Teslę

Revolut chce trafić do bardziej zaangażowanych inwestorów. Obniża prowizje, zwiększa limity i rozszerza okno handlu amerykańskimi spółkami. za tę udogodnienia zapłacimy 15 euro co miesiąc.

06.11.2023
12:33
Jesteś użytkownikiem Revoluta? Łatwiej kupisz Apple i Teslę
REKLAMA

Klienci aplikacji Revolut już teraz mogą skorzystać z nowego produktu. Za testy przez miesiąc zapłacą okrągłe zero:

REKLAMA
 class="wp-image-2278591"

Revolut Trading Pro w skrócie:

  • prowizja 0,12 proc. (obniżona z 0,25 proc.) za każdą transakcję poza limitem dla danego planu,
  • brak opłaty minimalnej za transakcję,
  • wyższe limity zleceń kupna lub sprzedaży: z 10 tys. dol. do 1,5 mln dol. za pojedyncze zlecenie na akcjach amerykańskich oraz 1,5 mln euro w przypadku akcji europejskich lub funduszy ETF (przy limicie 50 tys. akcji na jedną transakcję).

Jednocześnie z wprowadzeniem Trading Pro Revolut wprowadził udogodnienie, z którego skorzystać mogą wszyscy klienci. To wydłużone godziny handlu na amerykańskim parkiecie. Zamiast 6,5 godziny dziennie w trakcie trwania sesji, spółki z NYSE i Nasdaq są teraz dostępne przez 16 godzin dziennie. Pierwsze transakcje można zawierać zaraz po 10.00 rano (CET), a ostatnie tuż przed 2:00 rano (CET). W czasie wydłużonych godzin handlu możliwe są tylko zlecenia z limitem (typu LIMIT) i na całe akcje (bez akcji ułamkowych).

Więcej wiadomości o nowościach Revoluta

Revolut podkreśla, że handel w trakcie wydłużonych godzin związany jest z dodatkowym lub podwyższonym ryzykiem w porównaniu z handlem w regularnych godzinach sesji giełdowej.

Revolut będzie wygodniejszy na desktopie

Do webowego klienta Revoluta logujemy się skanując kod QR (dostępny na stronie trade.revolut.com). Jego największą zaletą jest możliwość wygodniejszego obrotu aktywami, dzięki wykorzystaniu większego ekranu. Nie doszukałem się jednak dodatkowych informacji ponad to, co już daje nam aplikacja mobilna. Platforma podzielona jest na trzy sekcje: Handel, Rynki i Portfel. W pierwszej przyjrzymy się wykresom akcji spółek i zlecimy ich kupno lub sprzedaż:

 class="wp-image-2278585"

Z zakładce Rynki sprawimy spółki z największymi zmianami, obrotem i przeczytamy newsy ze świata biznesu.

 class="wp-image-2278582"

Zakładka Portfel posłuży nam zaś do analizy własnych inwestycji.

REKLAMA

Subskrypcja Trading Pro kosztuje 15 euro miesięcznie

Za darmo otrzymają ją jedynie posiadacze planu Ultra, który kosztuje bagatela 260 zł/miesiąc. Subskrypcja dostępna jest dla klientów w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), którzy mają już konto w aplikacji. W przyszłości Revolut planuje dodanie funkcji robo-doradztwa i obligacji skarbowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA