REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Nowość w Revolucie. Nowa opcja tylko dla wybranych

Portfele klientów Revoluta staną się bardziej zdywersyfikowane. Do akcji, kryptowalut, złota i srebra dołączają ETF-y. Inwestować można już od jednego euro.

12.05.2023
9:44
Nowość w Revolucie. Nowa opcja tylko dla wybranych
REKLAMA

Wybrani klienci Revoluta mają do wyboru ponad setkę funduszy ETF. Pośrednikiem w ich zakupie jest berliński fintech Upvest, utrzymujący infrastrukturę dla produktów inwestycyjnych. 

REKLAMA

Czym są ETF-y?

Fundusze ETF obejmują akcje i obligacje z danego sektora lub indeksu giełdowego. Są koszykiem aktywów, który pozwala na szybkie uzyskanie ekspozycji na dany rynek. Przykładowo VanEck Video Gaming and eSports odzwierciedla wyniki branży gier wideo i e-sportu. Inwestuje w organizacje gamingowe, firmy produkujące komponenty do komputerów czy konsol, a także w studia developerskie. Kupując jego udziały, liczymy na zyski całego rynku, a nie pojedynczych graczy, czym ograniczamy własne ryzyko.

ETFy notowane są na giełdzie na takich samych zasadach jak akcje. Najczęściej przekonują do siebie inwestorów szukających długoterminowych pozycji, którzy nie planują angażować się w trading czy nazbyt aktywne zarządzanie portfelem.

Jakie ETF-y oferuje Revolut?

W ofercie aplikacji znajdziemy fundusze dedykowane m.in.: sztucznej inteligencji, energii odnawialnej, big data czy cyberbezpieczeństwu. Do tego dochodzą również bardziej tradycyjne branże, jak turystyka, ochrona zdrowia, biotechnologia czy energetyka, a także światowe indeksy - S&P 500, NASDAQ, DAX czy FTSE.

 class="wp-image-2128270"

Lista nie jest jeszcze zamknięta. Rolandas Juteika, Head of Wealth and Trading (EEA) w Revolucie zdradza, że na celowniku fintechu są obecnie akcje spółek notowanych w Europie, obligacje i usługi robo-advisory. Te ostatnie polegają na dynamicznym balansowaniu portfela w zależności od sytuacji rynkowej lub apetytu na ryzyko. W przyszłości Revolut ma również stać się platformą transakcyjną dla doświadczonych traderów z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

REKLAMA

Inwestowanie w ETF-y dla klientów z Europy kontynentalnej

Kilka tygodni temu Revolut zaczął przenosić portfele inwestorów z Revolut Trading Ltd (podmiot brytyjski) do Revolut Securities Europe UAB (podmiot litewski). Aby uzyskać dostęp do inwestowania w ETF-y, musimy mieć za sobą migrację i być w gronie szczęśliwców, których inżynierowie fintechu zakwalifikują do “roll-outu”, czyli premiery nowej funkcji. Jej udostępnianie idzie stopniowo, a klienci mają otrzymać powiadomienie, gdy tylko będzie gotowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA