Polacy wybrali najlepszych pracodawców 2025 roku. W najnowszym rankingu Randstad Employer Brand Research na podium znalazły się Allegro, LG Energy Solution Wrocław i Volvo Polska. Sprawdź, które firmy cieszą się największym zaufaniem pracowników – i dlaczego.

Randstad podaje, że w zestawieniu za 2025 rok widać wyraźne zmiany w porównaniu z poprzednią edycją badania. Tym razem oprócz przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej na podium znalazły się także reprezentujące sektory: e-commerce, technologiczny, produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego czy kosmetyczny.
Najbardziej atrakcyjni pracodawcy
Ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców w tegorocznej edycji badania pokazuje dominację firm z branży nowych technologii, motoryzacyjnej oraz przemysłowej.
Wysokie miejsca zajmują zarówno liderzy e-commerce (Allegro), jak i producenci nowoczesnych rozwiązań energetycznych (LG Energy Solution Wrocław). Obecność firm takich jak Volvo Polska, Toyota czy Fujitsu wskazuje na atrakcyjność globalnych pracodawców oferujących rozwój technologiczny. Z kolei Eko-Okna, KGHM i PGE reprezentują dynamiczne sektory przemysłu i energetyki. Ranking odzwierciedla zróżnicowane preferencje pracowników.
W pierwszej dziesiątce wciąż najliczniejszą reprezentację stanowią 3 firmy z sektora motoryzacji i elektromobilności (Volvo Polska, Toyota Motor Manufacturing Poland, LG Energy Solution Wrocław) oraz 2 firmy z sektora energetycznego (PGE Polska Grupa Energetyczna, KGHM Polska Miedź).
W rankingu znalazły się także: 2 firmy z branży nowoczesnych technologii i e-commerce (Fujitsu Technology Solutions, Allegro) oraz 2 firmy z branży produkcyjno-przemysłowej (Eko-Okna, Grupa Saint-Gobain), oraz producent artykułów opatrunkowych i kosmetycznych (Grupa TZMO).
Laureaci Randstad Employer Brand Research 2025:
- Allegro;
- LG Energy Solution Wrocław;
- Volvo Polska;
- Fujitsu Technology Solutions;
- Grupa TZMO;
- Toyota Motor Manufacturing Poland;
- Eko-Okna;
- PGE Polska Grupa Energetyczna;
- Grupa Saint-Gobain w Polsce;
- KGHM Polska Miedź.
W tegorocznej edycji badania respondenci najwyżej ocenili firmy z podium – Allegro, LG Energy Solution Wrocław oraz Volvo Polska – za ich dobrą sytuację finansową. Czynnik ten był wskazywany jako najważniejszy również w przypadku pięciu innych pracodawców w czołówce. Co więcej, Allegro i Volvo Polska wyróżniły się bardzo dobrą reputacją i równymi szansami w zatrudnieniu, a LG Energy Solution Wrocław – stabilnością zatrudnienia oraz szansami na rozwój kariery.
Wśród liderów, pod względem stabilności zatrudnienia najwyżej ocenione zostały: LG Energy Solution Wrocław, Toyota Motor Manufacturing Poland, Eko-Okna, PGE Polska Grupa Energetyczna, Grupa Saint-Gobain w Polsce oraz KGHM Polska Miedź – co pokazuje, że jest to jeden z kluczowych czynników atrakcyjności dla firm produkcyjnych i przemysłowych.
Atrakcyjne wynagrodzenie i świadczenia zostały dostrzeżone w KGHM Polska Miedź, a szanse na rozwój kariery – w firmach technologicznych, takich jak Fujitsu Technology Solutions i LG Energy Solution Wrocław. Przyjazną atmosferę pracy respondenci najbardziej wiążą z Grupą TZMO i Grupą Saint-Gobain, natomiast równe szanse – z Allegro, Volvo Polska i TZMO.
Więcej wiadomości na temat rynku pracy można przeczytać poniżej:
Każde pokolenie ma swoje priorytety
Badanie wskazuje, że liderem zestawienia wśród mężczyzn, którzy wzięli udział w badaniu, jest Fujitsu Technology Solutions, a wśród kobiet Allegro. Badani z różnych pokoleń także mają swoje preferencje. Dla milenialsów liderem jest wspomniana platforma e-commerce, ale dla pokolenia X już Toyota Motor Manufacturing Poland z branży motoryzacyjnej.
Marzena Milinkiewicz, dyrektor zarządzająca Randstad Polska, zauważa, że różnice w ocenie atrakcyjności pracodawców pokazują, jak indywidualne potrzeby i wartości wpływają nie tylko postrzeganie rynku pracy, ale też jego kształtowanie.
Dla pokolenia Z kluczowa jest praca w przyjaznej atmosferze, wysokość wynagrodzenia czy możliwości rozwoju. To wyraźnie odróżnia tę grupę od starszych generacji, dla których pensja oraz stabilność zatrudnienia pozostają najważniejsze – mówi Marzena Milinkiewicz, dyrektor zarządzająca Randstad Polska.
Według niej widać też, że młodsze osoby w mniejszym stopniu zwracają uwagę na kondycję finansową firmy. Zwłaszcza pracownicy z pokolenia X i Baby Boomers, którzy bardziej konsekwentnie stawiają na bezpieczeństwo, równość szans i stabilność finansową.
Liderzy rankingu pracodawców wyczuwają te różnice i starają się dopasowywać ofertę do różnych pracowników – wspomina Marzena Milinkiewicz, dyrektor zarządzająca Randstad Polska.
Firmy zostały ocenione przez blisko 4,6 tysiąca osób w wieku od 18 do 64 lat, zarówno aktywnych zawodowo, jak i uczących się oraz poszukujących pracy. Respondenci brali pod uwagę wiele czynników wpływających na atrakcyjność pracodawcy, takich jak sytuacja finansowa firmy, stabilność zatrudnienia czy możliwości rozwoju zawodowego. Przypisywali im odpowiednią wagę, a oceniając firmy, deklarowali, w jakim stopniu wskazane czynniki są elementem oferowanych przez te firmy warunków zatrudnienia.