REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Praca szuka człowieka. Poprzedniczka zarabiała 100 tys. zł miesięcznie

Dotychczasowe poszukiwania nowego prezesa grupy Energa SA spełzły na niczym, dlatego energetyczny gigant ogłosił nowy konkurs. Żeby stanąć w wyścigu o lukratywną posadę trzeba spełnić kilka warunków.

03.04.2024
13:58
Praca szuka człowieka. Poprzedniczka zarabiała 100 tys. zł miesięcznie
REKLAMA

Fotel prezesa Energi, jednego z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce, nadal jest wolny. Pierwszy, ogłoszony jeszcze w lutym, konkurs zakończył się fiaskiem, mająca siedzibę w Gdańsku spółka, ogłosiła więc kolejny. Oprócz prezesa w firmie, której głównym udziałowcem jest PKN Orlen, do obsadzenia są też funkcje dwóch wiceprezesów.

REKLAMA

100 tys. zł miesięcznie

25 marca rada nadzorcza odwołała Zofię Paryłę, prezeskę Energi od 2022 r., stanowisko stracił też Janusz Szurski, wiceprezes ds. korporacyjnych. Do czasu powołania nowego prezesa tę funkcję pełni Michał Perlik, wiceprezes ds. finansowych i klimatu.

Pensję prezesa Energi „Gazeta Wyborcza” szacowała na około 100 tys. zł miesięcznie. Wyliczenia oparto o wypłacone lub należne wynagrodzenia z 2021 r. dla pięcioosobowego zarządu, które wyniosły wówczas 6 mln zł. O to, na jakie zarobki mogą liczyć zwycięzcy konkursu zapytaliśmy biuro prasowe Energi.

O wysokości wynagrodzenia, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, zdecyduje Rada Nadzorcza spółki - mówi Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego spółki.

Co musi mieć kandydat/ka, by objąć intratną posadę?

Przyszły prezes lub prezeska musi m.in. mieć wyższe wykształcenie i w życiorysie co najmniej pięć lat zatrudnienia lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek. Ale też min. trzy lata doświadczenia na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia własnego biznesu. Oczywiście, musi też posiadać widzę o branży energetycznej. Czas na zgłoszenie chęci udziału w walce o fotel prezesa kandydaci mają do 12 kwietnia, zgłoszenia otwarte zostaną cztery dni później.

Więcej o branży energetycznej przeczytacie w tych tekstach:

Ci, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę w biurze w Warszawie muszą zabłysnąć wiedzą o działalności spółki i branży energetycznej, znajomością zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek publicznych. I mieć doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce.

Roszad u giganta z branży energetyki szykuje się jednak więcej. Już 4 kwietnia planowane jest nadzwyczajne walnego zgromadzenie Energi, na którym planowane są zmiany w radzie nadzorczej spółki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA