REKLAMA

Uber łączy siły z fundacją Anji Rubik. Cel: zwiększenie bezpieczeństwa kierujących i pasażerów

W piątkowy lub sobotni wieczór idąc w miasto każdy zastanawia się, jak potem wrócić do domu. Na ratunek przychodzi aplikacja do zamawiania przejazdów. Niestety coraz częściej słyszy się o niepokojących sytuacjach zarówno w stosunku kierowca-pasażer, jak i odwrotnie. Anja Rubik wraz z Fundacją SexEdPL wpadła na pomysł nawiązania współpracy z Uberem w celu poprawienia świadomości kierujących i pasażerów.

prawa pracowników Uber Lyft
REKLAMA

SexEdPL, fundacja zajmująca się m.in edukacją w zakresie praw człowieka, równości płci czy relacji, oraz Uber, najbardziej popularna aplikacja do zamawiania przejazdów, postanowiły wspierać osoby doświadczające przemocy lub które są jej świadkami. Tym razem podczas jazdy samochodem.

REKLAMA

Partnerstwo, dzięki któremu ponad 5 tys. osób otrzymało pomoc

Kontynuując swoje działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa, Uber postanowił wyjść poza platformę i wesprzeć działania Fundacji SexEdPL. Dzięki założonej przez fundację Anji Rubik linii przeciw przemocy, ze wsparcia psychologicznego skorzystało już 5 tys. osób. Dzięki partnerstwu z Uberem dostępność linii będzie jeszcze większa, co ma się przełożyć nie tylko na realną pomoc dla osób, które jej potrzebują, ale także na wzrost świadomości społecznej.

Od 8 marca jeszcze więcej osób otrzyma bezpłatną pomoc

Dzięki zaangażowaniu firmy Uber jako partnera strategicznego, już od środy 8 marca numer Antyprzemocowej Linii Pomocy SexedPL będzie działać dłużej i częściej - od poniedziałku do soboty w godzinach 17-21. Oznacza to, że teraz więcej osób otrzyma profesjonalną, bezpłatną i anonimową pomoc psychologów/żek z wieloletnim doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy. 

Pomoc i edukacja dla wszystkich potrzebujących

Dyżurujący pod numerem telefonu 720 720 020 eksperci i ekspertki specjalizują się w pracy terapeutycznej z osobami zranionymi przemocą, a na co dzień prowadzą grupy wsparcia zarówno dla osób doznających przemocy, jak i stosujących przemoc, a także uczestniczą w interwencjach kryzysowych m.in. w sytuacjach przemocy domowej. 

Koordynatorką Antyprzemocowej Linii Pomocy jest psycholożka i seksuolożka Ania Ciucias. 

REKLAMA

Tegoroczne działania Antyprzemocowej Linii Pomocy SexedPL skupione będą wokół reagowania na przemoc w przestrzeni publicznej, ale też w miejscu pracy, w szkole czy na imprezach. W ramach wspólnych działań Uber we współpracy z Fundacją SexEd przygotuje też materiały edukacyjne dla pasażerów, pasażerek, kierowców oraz kierowczyń, a także aktywnie wesprze działania edukacyjne w terenie.  

Wspieranie lokalnych organizacji jest częścią inicjatywy Driving Change - ogłoszonego w 2017 r. zobowiązania firmy Uber do pomocy w zapobieganiu przemocy. W Stanach, we współpracy z amerykańską organizacją RAINN, Uber przygotował materiały wideo oferujące szereg wskazówek oraz informacji na temat poszanowania prywatności, przestrzeni osobistej oraz granic interakcji w trakcie przejazdów. Firma przeprowadziła także kampanię świadomościową #DontStandBy we współpracy z NO MORE, aby pomóc pracownikom nocnych lokali, kierowcom i pasażerom rozpoznać sytuacje, które mogą prowadzić do przemocy i nie pozostawać obojętnym świadkiem. W Polsce od 2020 roku Uber wspiera Centrum Praw Kobiet.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA