REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Sklep PGG kusi nowych klientów. Spółdzielnie i wspólnoty wykupią węgiel typu kostka i orzech?

Chociaż związkowcy coraz głośniej narzekają, że w zastraszającym tempie rosną przykopalniane zwały węgla, bo energetyka konsumuje w pierwszej kolejności opał z importu, to sklep PGG dwoi się i troi, żeby sprzedać jak najwięcej rodzimego czarnego złota. Teraz po ułatwieniach i promocjach dla klientów indywidualnych, czas przyszedł na spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty oraz jednostki użyteczności publicznej.

30.07.2023
6:31
PGG-cena-wegla-sklep-PGG-zarzuty
REKLAMA

Węgiel typu orzech kupimy w sklepie PGG już od 1200 zł za tonę, kostka z kolei jest po 1370 zł. Dla bardziej oszczędnych jest w ofercie jeszcze groszek o gramaturze 5-25 w cenie 1420 zł.

REKLAMA

Najdroższą opcją jest workowany ekogroszek Karlik lub Karolinka. Za tonę trzeba wydać 1770 zł. To jedne z najniższych, jak nie najniższe ceny na rynku. Trudno znaleźć tańszy węgiel, czy to na składach opału, w ogłoszeniach aukcyjnych, czy też w ofercie innych spółek wydobywczych. A do tego wszystkiego od tygodni klienci indywidualni sklepu PGG mogą liczyć na specjalne traktowanie, z promocyjnymi cenami i odroczoną płatnością. Teraz czas na kolejną nowość, ale tym razem dla nieco innych klientów. Sklep PGG przygotował specjalną ofertą dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także dla podmiotów użyteczności publicznej.

Sklep PGG czeka na zamówienia mailowe

Oferta nie dotyczy całego asortymentu ze sklepu PGG. W tym przypadku chodzi tylko i wyłącznie o węgiel gruby i średni. Przedstawiciele spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także jednostek użyteczności publicznej zainteresowani propozycją powinni przesyłać swoje wnioski zakupowe na adres mailowy podmioty@pgg.pl

W zapytaniu należy uwzględnić nazwę placówki, adres spalania węgla, NIP, dane kontaktowe (imię i nazwisko, telefon, e-mail), oczekiwany sortyment (kostka, orzech, groszek 8–31,5 mm lub Groszek 5–25 mm), preferowaną kopalnię odbioru, tonaż - zaleca sklep PGG.

Tak przesłane wnioski będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń, a także możliwości produkcyjni kopalni. W odpowiedzi sklep PGG zaproponuje konkretny asortyment, miejsce odbioru a także ilość i cenę węgla.

Wydobycie węgla na skromnym poziomie

REKLAMA

Tymczasem pod względem produkcji węgla polskie kopalnie w ostatnich miesiącach nie mają za bardzo się czym chwalić. Tylko w ciągu pięciu miesięcy tego roku wydobycie trzy razy (luty, kwiecień i maj) było poniżej 4 mln t. To bardzo kiepski wynik. Dość powiedzieć, że w całym 2021 r. taka sytuacja nie miała nigdy miejsca, a w 2022 r. tylko trzy razy (w lipcu - 3,99 mln t; w sierpniu - 3,83 mln t i we wrześniu). Do tej pory najgorszy wynik dotyczący produkcji węgla jest z maja 2020 r. kiedy kopalnie wydobyły łącznie tylko 3,19 mln t. Wynik z kwietnia 2023 r. (3,53 mln t) jest drugim najgorszym w kolejności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA