REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Ekogroszek znika w 60 sekund! Na sklep PGG patrzy cały rynek i zmienia cennik

W tym roku lider sprzedaży węgla jest tylko jeden. To sklep PGG. Trudno więc się dziwić, że pozostali gracze szybko reagują na kolejne nowości wprowadzane do swojej platformy zakupowej przez górniczą spółkę. Dlatego koniec promocji, dzięki której drugie zamówienie można było mieć o nawet 2000 zł tańsze, skutkuje także wyższymi cenami ekogroszku u innych.

08.08.2023
13:42
sklep-PGG-cena-wegla
REKLAMA

Nie dość, że ceny w sklepie PGG są na tyle konkurencyjne, że naprawdę trudno znaleźć podobne w składach opału i wśród ogłoszeń aukcyjnych, to w dodatku oferuje bardzo różny asortyment: od miału węglowego, przez ekogroszek, po węgiel typu orzech, czy kostka. Nic więc dziwnego, że na brak klientów sklep PGG raczej nie może narzekać, a taka polityka cenowa ma wpływ również na cały rynek. Właśnie z takim zjawiskiem mamy obecnie do czynienia. Po promocji, dzięki której drugie zamówienie można było mieć tańsze o 400 zł na tonie (maksymalnie do 5 ton) nie ma już ani śladu, co widać także w cenach innych sprzedawców. 

REKLAMA

W tej chwili ceny ekogroszków workowanych w sklepie PGG wynoszą 1650 zł za tonę plus dostawa kurierem 250 zł. Są więc tańsze o 120 zł niż w lipcu, ale równocześnie droższe o 80 zł, gdy uwzględniamy zakończoną promocję - wylicza serwis jakiekogroszek.pl.

Pamiętajmy, że do tej ceny trzeba jeszcze doliczyć transport zamówionego opału przez Kwalifikowanego Dostawcę Węgla (w bazie PGG jest ich już zarejestrowanych 187 w całej Polsce) pod dom klienta. A niektóre stawki idą w setki złotych za jedną tonę węgla. 

Ekogroszek: ten workowany trudno dostępny

Teraz najtrudniej w sklepie PGG dostać ekogroszek workowany, który najczęściej wystawiany jest ok. godz. 8 i schodzi na pniu. 

Mnie w lipcu udało się kupić 1 tonę ok 8.15 i - w promocji. Druga na mnie czeka do września. Więc mało rzucają, bo pewnie sporo jest „zabukowanych” - komentuje jeden z internautów.

W social mediach nie brakuje specjalnych porad dla celujących w workowany ekogroszek w sklepie PGG. Radzący ostrzegają, że np. ekogroszek Karlik w workach dostępny jest od 30 do 60 sekund. I lepiej do sklepu PGG wchodzić już przed godz. 8, bo - jak przekonują internauci - o godz. 8.01 jest już po zawodach. A może w takim razie warto spróbować szczęścia w innym miejscu? Tyle tylko, że sprzedawcy już zareagowali na koniec promocji w sklepie PGG. Część z nich postanowiła z tej okazji podwyższyć, a część obniżyć swoje ceny.

Najtańsze ekogroszki workowane wraz z dostawą można zamówić za ok. 1800 zł. Na chwilę obecną nie ma problemu z dostępnością, a wybór jest dość duży - analizuje serwis jakiekogroszek.pl.

W innych spółkach wydobywczych ceny pozostają bez zmian. Tym samym w Tauron Wydobycie ekogroszek workowany kupimy od 1799 zł, a luzem za 1649 zł. Z kolei Węglokoks Kraj sprzedaje ekogroszek Skarbek workowany za 2091 zł, a luzem za 1968 zł.

Sklep PGG: nowe godziny wystawienia towaru

REKLAMA

Tymczasem, po wprowadzeniu do akceptowanych sposobów płatności w sklepie PGG także BLIK-a, na klientów czeka kolejna nowość. Tym razem chodzi o zmianę zasad wystawiania towaru na półkę sklepową. Jak informuje sklep PGG: od 8 sierpnia towar wystawiany będzie codziennie w dni robocze o godz. 8 oraz o godz. 15.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA