REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Nowość w sklepie PGG. Wielu klientów na to czekało. Ale uwaga jest haczyk

Tauron Wydobycie i Węglokoks Kraj jakoś szczególnie nie walczą o klienta. Inaczej jest w sklepie PGG. Tutaj właśnie skończyła się promocja, dzięki której drugie zamówienie mogło być nawet o 2000 zł tańsze, a kupujący opał mogą liczyć na kolejne ułatwienie. Tym razem chodzi o wygodne płatności Blikiem, o które pytało sporo klientów. A jakby tego było jeszcze mało, to ceny węgla znowu obniżono.

02.08.2023
10:03
Nowość w sklepie PGG. Wielu klientów na to czekało. Ale uwaga jest haczyk
REKLAMA

Sklep PGG to przy Tauronie Wydobycie i Węglokoksie Kraj przykład do naśladowania. U nich ceny uparcie stoją w miejscu i Tauron sprzedaje węgiel od 1299 (groszek) do 1649 zł (kostka), a ekogroszek jest po 1649 zł (luzem) albo 1799 zł (workowany). Jest drożej jest na platformie zakupowej Węglokoks Kraj. Kostka i orzech (luzem) są po 1968 zł, a ekogroszek workowany za 2091 zł.

REKLAMA

W sklepie PGG za to pojawiły się nowe obniżki i promocje. Dzięki temu ekogroszek workowany jest już za 1650 zł, a ten sprzedawany luzem jest za 1400 zł. Węgiel typu kostka lub orzech kupimy już za 1100 zł, z KWK Sośnica, KWK Mysłowice-Wesoła i KWK Staszic-Wujek jest za 1270 zł. W ofercie jest jeszcze miał węglowy o uziarnieniu 3–20 mm - za 1125 zł. I naprawdę trudno, czy to na składach opału, czy wśród ogłoszeń aukcyjnych, znaleźć niższe ceny.

Sklep PGG pożegnał promocję i powitał Blika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami promocja, dzięki której drugie zamówienie (do 5 ton) można było kupić o 400 zł taniej na każdej tonie opału - obowiązywała tylko do końca lipca. Ale dalej, korzystając z usług operatora Dotpay, można zakupy opłacić ratalnie. Teraz z kolei sklep PGG ustawia się jeszcze bardziej frontem do klienta i wprowadza dodatkowo jedną z najpopularniejszych ostatnio metod płatności. 

Uruchamiamy dla Państwa nową funkcjonalność w dokonywaniu płatności za pośrednictwem operatora Dotpay – metodę płatności BLIK. Zmiany formy płatności przy złożonych już zamówieniach, można dokonać wysyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy dostępny na profilu Klienta - informuje sklep PGG.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku płatności Blikiem, doliczana jest opłata serwisowa w wysokości 0,5 proc, zamówienia. Np. w przypadku zamówienia 5 ton ekogroszku za 1650 zł, wartość całego zamówienia wyniesie 8250 zł. W przypadku płatności BLIK musimy liczyć się na wydatek dodatkowych 421,56 zł.

Cena węgla nurkuje w portach ARA

REKLAMA

Tymczasem w portach ARA tona węgla jest już za mniej niż przed rosyjską napaścią na Ukrainę, w lutym 2022 r. Wtedy cena węgla przebiła granicę 160 dol. A obecnie jest raptem po ok. 106 dol. Znowu jest więc blisko poziomów poniżej 100 dol. za tonę, z czym mieliśmy wszak do czynienia całkiem niedawno, pod koniec maja i w pierwszych dniach czerwca br. Wcześniej tona węgla w portach ARA kosztowała poniżej 100 dol. w maju 2021 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA