Tylko w zeszłym roku do Revoluta dołączyło blisko 15 milionów nowych klientów. Fintech cieszy się ze wzrostu wskaźników finansowych i rentowności. W Polsce chce udostępnić płatności za komunikację miejską.

Revolut właśnie podzielił się danymi finansowymi za ubiegły rok.
Przychody Revoluta wzrosły o 72 proc. rok do roku
Revolut zakończył ubiegły rok z wynikiem 3,1 mld funtów przychodu. Przełożyło się to na miliard funtów zysku netto i 26-proc. marżę.

Na czym zarabia Revolut?
Najwięcej, bo aż 790 mln funtów, fintech zarobił na odsetkach od depozytów i kredytów. Szybko rosną jednak również inne składniki miksu:
- Płatności kartowe: 887 mln dol. (+43 proc. r/r),
- Zarządzanie majątkiem: 647 mln dol. (+298 proc. r/r),
- Wymiana walut: 540 mln dol. (+58 proc. r/r),
- Subskrypcje: 541 mln dol. (+74 proc. r/r).

Na uwagę zasługuje zwłaszcza szybki wzrost przychodów z subskrypcji. Oznacza to, że Revolutowi udaje się przekonywać użytkowników do skorzystania z płatnych planów, dla których ostatnio usunięto opłatę za wymianę walut w weekendy.
Czytaj więcej o Revolucie:
Revolut najczęściej pobieraną aplikacją finansową w 19 krajach
Aplikacji udało się wdrapać na podium w 26 europejskich państwach:

Aplikacja ma najsilniejszą pozycję w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale kolejne miejsce zajmuje Europa Wschodnia. Polska jest szczególnie istotna - obecnie to czwarty największy rynek firmy po Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.
Revolut ma w Polsce 4,5 miliona klientów
W 2024 roku do Revoluta w Polsce dołączyło ponad milion nowych klientów indywidualnych (+34 proc. r/r), a liczba klientów firmowych wzrosła o 52 proc. Polscy klienci zgromadzili na swoich kontach depozyty o wartości 1,222 mld funtów (+56 proc. r/r), a wartość środków na oprocentowanych kontach oszczędnościowych zwiększyła się o 119 proc.
Pracujemy nad zwiększeniem wartości oferty usług i produktów Revolut dla klientów w Polsce. Chcemy rozszerzać nasze portfolio o klasyczne produkty bankowe - jak kredyty hipoteczne, o zaawansowane funkcje bezpieczeństwa - jak In-app calls, o długoterminowe niskokosztowe produkty inwestycyjne - jak europejskie plany inwestycyjne, o globalne usługi łączności - jak karty eSIM, czy o benefity związane ze stylem życia - jak program korzyści RevPoints - powiedział Tomasz Jarczyk, Head of Credit Poland and Europe North at Revolut.
Liczba transakcji realizowanych przez polskich klientów przekroczyła 525 milionów (+49 proc. r/r), z czego większość (74 proc.) stanowiły płatności kartami fizycznymi. Co ciekawe, ponad 62 proc. transakcji kartami fizycznymi zostało wykonanych w Polsce, co świadczy o rosnącym wykorzystaniu Revolut do codziennych finansów na polskim rynku.
Revolut zwiększa również zatrudnienie w Polsce. Teraz dla fintechu pracuje 1079 osób w polskich biurach.