REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Sklepy znów będą otwarte w niedziele. To jedyny taki czas w roku

Czasy, w których zakupy można było zrobić w co drugą niedzielę, należą już do tak zamierzchłej przeszłości, że zapomnieli o nich najstarsi górale. Obecnie ustawodawca nie rozpieszcza klientów, a wyjątki od zakazu handlu w niedziele należą do rzadkości. I tak się składa, że akurat dwa takie wyjątki z rzędu przewidział pod koniec każdego roku kalendarzowego - tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

10.12.2022
13:56
Sklepy znów będą otwarte w niedziele. To jedyny taki czas w roku
REKLAMA

Odkąd niehandlowe niedziele stały się normą, klientom coraz częściej zdarza się zapominać, że w przepisach je ustanawiających zapisano kilka odstępstw. Do tej pory w 2022 r. były to dni:

REKLAMA
  • 30 stycznia
  • 10 kwietnia
  • 24 kwietnia
  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia

Te niedziele handlowe są już za nami

Przed, pomimo nieubłagalnie zbliżającej się końcówki roku, wciąż zostają aż dwa terminy. Zakupy w ostatni dzień tygodnia będzie można zrobić zarówno 11 grudnia jak i 18 grudnia.

Taka decyzja to wyraźny ukłon w stronę konsumentów i sieci handlowych, bo mimo mocno rosnącej sprzedaży przez internet, wielu Polaków wciąż nie wyobraża sobie kwestii dostarczenia prezentów w rękach kurierów. I być może to dobrze, bo klienci korzystający z e-sklepu Lidla drżą właśnie o swoje zamówienia, zastanawiając się, czy dotrą one przed 24 grudnia.

Podarowane dni handlowe trzeba będzie oddać

Sumarycznie liczba dni w grudniu, w które będzie można udać się do sklepu, będzie zbliżona do tej, z którą mamy do czynienia w innych miesiącach. Ustawodawca podarował Polakom dwie niedziele handlowe, ale pamiętajmy, że pierwszy i drugi dzień świąt, tj. 25 i 26 grudnia pozostają wolne od pracy. W tym roku wypadają one odpowiednio w niedziele i poniedziałek.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę, że sieci handlowe w Boże Narodzenie skracają godziny pracy i często zamykają drzwi przed klientami już ok. godziny 13-14, warto pomyśleć o zakupach z wyprzedzeniem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA