REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Lime poszerza strefę działania w Warszawie. W aplikacji wypożyczysz też nawet pięć hulajnóg

Lime wprowadziło dwie nowości w swojej aplikacji. Po pierwsze, poszerzono warszawską strefę. Po drugie, jeden użytkownik może teraz wynająć do 5 hulajnóg na jednym koncie.

10.07.2019
13:04
Lime poszerza strefę działania w Warszawie. W aplikacji wypożyczysz też nawet 5 hulajnóg
REKLAMA

Lime dostępny jest w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, ale pierwszy z newsów dotyczy tylko stolicy.

REKLAMA

Poszerzona strefa w Warszawie.

Teraz włączone zostały do niej Kabaty, Bielany (do metra Młociny) i kolejne części Pragi.

 class="wp-image-951808"

Jak było wcześniej? Oto mapa z marca tego roku:

 class="wp-image-951820"

Do 5 hulajnóg na jednym koncie.

Większość użytkowników powinna już móc wypożyczyć hulajnogi nawet dla 4 dodatkowych osób. Musi wówczas zaakceptować zasady takiej usługi i potwierdzić, że wszyscy w grupie są pełnoletni, a na jednej hulajnodze jest jedna osoba.

Na koniec przejazdu można oddać wszystkie hulajnogi na raz. Po oddaniu trzeba zrobić ich zdjęcie i upewnić się, że są odpowiednio zaparkowane.

Można również rezerwować hulajnogi.

Niedawno wprowadzoną nowością jest również możliwość rezerwacji hulajnóg do 15 minut przed rozpoczęciem korzystania. Włącza się wówczas normalny licznik - jak z cennika Lime. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w centrach miast, gdzie urządzenia szybko przechodzą z rąk do rąk.

W Warszawie Lime ma już ponad milion przejazdów.

Firma świętowała przekroczenie tej magicznej granicy na początku czerwca, ale to dopiero początek ciekawych statystyk. Łączna długość przejazdów odpowiadała bowiem 49 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

 class="wp-image-951814"

Statystyczny przejazd trwał 8 minut, a użytkownik pokonywał w jego trakcie 1,6 km. Choć wśród tego miliona zdarzyły się też takie, które kończyły się aż po 26 kilometrach.

Lime che pomóc w walce z zanieczyszczeniem powietrza i zakorkowanymi metropoliami.

Z badań Lime wynika, że co trzeci przejazd hulajnogą zastępuje samochód. Użytkownicy często łączą ją z transportem publicznym. W ten sposób dostają się do biura lub na przystanek.

W Warszawie jeden z najpopularniejszych punktów rozpoczęcia lub zakończenia przejazdu to stacja Metro Świętokrzyska.

Do 2050 roku 80 proc. Europejczyków będzie mieszkać w dużych miastach. Warto sobie zadać pytanie jak będą wyglądały, jeśli nie nastąpi radykalne odwrócenie trendu. Dlatego zależy nam na działaniu w porozumieniu z władzami miast – mamy po prostu wiele wspólnych celów

- zauważa Paulina Mróz, szefowa Lime w Polsce.

Podobne pobudki przyświecają również bezpośredniej konkurencji, spod znaku Hive.

Paulina Mróz podkreśla jednak, że hulajnogi Lime mają przewagę sprzętową nad urządzeniami innych producentów.

Obecna generacja hulajnóg Lime została w całości zaprojektowana i stworzona przez nas, z myślą o „życiu na ulicy”. W przeciwieństwie do modeli używanych przez konkurencję, nasze hulajnogi nie były projektowane do użytku prywatnego, tylko komercyjnego, dzięki czemu są odporniejsze i bezpieczniejsze.

- podkreśla Paulina Mróz.

Jak Lime dba o bezpieczeństwo?

Nie istnieją na razie szczegółowe regulacje dotyczące poruszania się hulajnogami elektrycznymi pod przestrzeniach publicznych. Dopiero teraz pracują nad nimi legislatorzy. Lime stara się jednak edukować swoich klientów i wpoić im zasady bezpieczeństwa:

REKLAMA
  • Przed jazdą upewnij się, że hulajnoga jest sprawna.
  • Zwracaj uwagę na pieszych, rowerzystów oraz kierowców i dostosuj prędkość do warunków.
  • Parkuj tak, by nie przeszkadzać innym.
  • Reaguj, gdy widzisz, że coś jest nie tak.

To podstawy, ale gdyby każdy ich przestrzegał korzystanie z chodnika czy dzielenie ścieżki rowerowej byłoby o wiele przyjemniejszym doświadczeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA