REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Palikot startuje z kolejnym alkobiznesem. Właśnie rozpoczął zbiórkę pieniędzy w internecie

Janusz Palikot mocno upodobał sobie crowdfunding, bo startuje z kolejną zbiórką pieniędzy Cel jest tym razem ambitniejszy od odnowy Tenczynka. Na otwarcie 10 Alkotek przez jedynie półtora miesiąca chce pozyskać od inwestorów ponad 4,1 mln złotych

07.06.2020
11:01
Palikot startuje z kolejnym alkobiznesem. Właśnie rozpoczął zbiórkę pieniędzy w internecie
REKLAMA

Dzięki crowdfundingom rozwinął już Tenczyńską Okovitę oraz Tenczynek Bezalkoholowe.

REKLAMA

Teraz Janusz Palikot idzie za ciosem i ogłasza kolejny projekt w polskiej branży alkoholowej - Alembik Polska SA.

Planuje otwarcie 10 lokalnych Alkotek z alembikami do destylacji m.in. wódki kraftowej Palikot, piwem rzemieślniczym, importowanymi destylatami i autorskim menu. Do udziału w biznesie znów zaprasza społeczność inwestorów ze strony Crowdway.pl. Kwota, którą chciałby tym razem zebrać w miesiąc to już nie milion złotych, a cztery.

Alembik Polska

Nowa spółka w całości wystartuje najprawdopodobniej w okolicach października 2021 r.

Alkoteka ma składać się z 10 alembik, czyli lokalnych destylarni. Każda z nich znajdzie się w innej miejscowości. Lokalizacje pięciu spośród nich zostaną wybrane na podstawie głosów inwestorów udzielanych w formularzach zakupu.

Źródło: Alembik Polska

W każdej produkowane będą inne mocne alkohole, lecz łączyć je będą piwa kraftowe, rzadkie trunki z importu oraz autorska rzemieślnicza wódka Palikot.

Dodatkowo powstanie aplikacja mobilna, która da możliwość dokonania rezerwacji lub wyboru pozycji z menu każdej z Alkotek.

Pomysł na budowę sieci Alkotek kiełkowała w mojej głowie od dłuższego czasu. Obserwowałem rozwój tego typu przedsięwzięć w Niemczech i USA i spodziewam się, że mają olbrzymi potencjał także w Polsce. Nasi rodacy zmienili w ostatnich latach kulturę spożywania alkoholu. Są otwarci na smaki regionalne, odkrywanie trunków przygotowywanych według tradycyjnych receptur. Cenią jakość, świeżość i oryginalność serwowanych alkoholi. To wszystko znajdą w naszych Alkotekach

– zapowiada Janusz Palikot.

Crafty na całego

Wyposażeniem każdej z Alkotek będzie alembik, gdzie destylowane będą okowity, giny i inne oryginalne alkohole.

Ich produkcja oraz sprzedaż w pierwszych czterech lokalach ma rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.

W każdej lokalizacji będzie powstawał inny rodzaj jakościowego destylatu w ograniczonych nakładach - jedynie do 800 butelek w miesiącu.

Te limitowane alkohole będą następnie sprzedawane na miejscu, w siostrzanych lokalach i kanałami on-line, za pośrednictwem partnerów.

Najważniejszym destylatem Alkotek będzie wódka kraftowa "Palikot". Jednak 10 alembików do destylacji umożliwi nam produkowanie tyluż różnych alkoholi w jednym czasie. Dzięki temu będziemy szybko reagować na trendy rynkowe, które wskazują na wzrost zainteresowania rzemieślniczych produkcji wódki, ginów, whisky czy rumów

– informuje prezes spółki.

W sprzedaży mają ukazać się także najciekawsze europejskie trunki z importu, piwo craftowe z kegów i te pochodzące z polskich i europejskich browarów rzemieślniczych.

W ofercie znaleźć można będzie jeszcze wyroby browaru Tenczynek.

Oprócz tego rozmaitości kulinarne m.in. z książki „Piwo i dobre jedzenie”, również autorstwa Janusza Palikota.

Źródło: Alembik Polska

Pieniądze i nagrody

Janusz Palikot zakłada, że w 2021 r. Alembik Polska przyniesie mu 12 mln zł, z których blisko połowa będzie pochodzić ze sprzedaży w Alkotekach. W kolejnym roku te liczby mają się podwoić.

Sam zysk netto w najbliższych dwóch latach ma wynieść odpowiednio 1,9 mln i 3,9 mln złotych.

REKLAMA

Kampania crowdfundingowa na portalu Crowdway.pl ma wesprzeć rozwój spółki w wymiarze 4,185 mln złotych.

Hojni inwestorzy oprócz akcji spółki otrzymają z tytułu wsparcia szereg benefitów - zniżki, zaproszenia na noce premier w Alkotekach, darmowe zamówienia urodzinowe nawet o wartości 2 tys. zł, czy prywatny tap zamontowany w domu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA