REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Milion złotych w miesiąc. Palikot będzie pławił się w wódce i mamonie

Pierwszy milion jest już na koncie Tenczyńskiej Okovity. To efekt miesiąca działania akcji crowdfundingowej Janusza Palikota.

21.11.2019
10:00
Milion złotych w miesiąc. Palikot będzie pławić się w wódce i mamonie
REKLAMA

Od 17 października do 20 listopada akcję zainicjowaną przez Janusza Palikota wsparło ponad 600 inwestorów, których wkład finansowy wyniósł 1,2 mln zł. Cena jednej akcji 22 zł. Były polityk chce zebrać 4 mln zł. Całość chce zainwestować w Tenczyńską Okovitę.

REKLAMA

Crowdfunding na wódkę i piwo

Do końca akcji crowdfundingowej na portalu Crowdway zostało dwa tygodnie. Mimo że pieniędzy do uzbierania zostało jeszcze bardzo dużo - bo około 3 mln - to prezes spółki, Janusz Palikot jest zadowolony z dotychczasowego wsparcia, a w przyszłości zamierza organizować kolejne tego typu akcje.

Kwota 4,18 mln zł, którą ze swojej zbiórki chce pozyskać Palikot - tak jak pisaliśmy już na Bizblog.pl - ma zostać przeznaczona na zmodernizowanie browaru Tenczynek. Prawie połowa z tych pieniędzy ma zostać wykorzystana do opłacenia akcyzy. 1 mln złotych przeznaczone będzie na wybudowanie wieży destylacyjnej. Do tego dojdzie jeszcze pół miliona na remonty oraz prawie tyle samo na zakup metalowych i dębowych beczek do starzenia piwa.

Jeśli sytuacja na rynku kapitałowym będzie sprzyjająca, weźmiemy pod uwagę możliwość debiutu spółki na warszawskim parkiecie w ciągu najbliższych 5 lat

poinformował Janusz Palikot, prezes browaru

To ma być sukces

Browar Tenczynek stworzony przez braci Tenczyńskich w XVI w. w gminie Krzeszowice ma bogatą historię, a po modernizacji sprzed pięciu lat na nowo rozpoczął produkcję w nowoczesnej formie, warząc piwa według dawnych receptur.

Browar Tenczynek ma wypuszczać szlachetne gatunki piw kraftowych i wódek.

Planowany Tap Room Tenczyńskiej Okovity.
Jego koszt ma wynieść 250 tys. złotych.
Źródło: Crowdway
REKLAMA

Najnowsze na Bizblog.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA