REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Dystrybutor Cyberpunka zwalnia pracowników. Niepewna przyszłość spółki CDP

CDP sp. z o.o. to polski wydawca gier - spadkobierca dystrybucyjnego biznesu CD Projektu. Spółka ma wydać w Polsce Cyberpunka 2077, ale nie jest związana z jego produkcją. Dziś dowiedzieliśmy się o jej kłopotach.

25.01.2020
13:56
Dystrybutor Cyberpunka zwalnia pracowników. Niepewna przyszłość spółki CDP
REKLAMA

W sieci pojawiły się przecieki związane z masowymi zwolnieniami w CDP. „Komputer Świat” informował, że „bezpośrednim wynikiem zwolnień było przełożenie daty premiery Cyberpunka 2077”. Wydawca miał nie wiedzieć o planach producenta i zaczął rozkręcać machinę marketingową.

REKLAMA

Później zaprzeczył temu zarząd CDP sp. z o.o. Okazuje się, że dystrybutor dowiedział się o nowej dacie premiery 16 stycznia, a więc nieco wcześniej, niż reszta świata. Obecne zwolnienia, które dotykają ponad połowy firmy, nie są jednak związane z przesunięciem premiery nadchodzącego hitu polskiego developera.

Jak wpłynie to na Cyberpunka 2077?

Najpewniej wcale. Tworzy go oddzielenia firma, CD Projekt Red. Choć obie (CD Projekt Red i CDP) współpracowały „pod jednym parasolem” do 2012 roku, to obecnie są oddzielnymi podmiotami. Spółka CDP nie ma też związku ze sklepem CDP.pl.

Wszystkie przedpremierowe zamówienia Cyberpunka zostaną zrealizowane zgodnie z planem. Dostarczeniem pudełek zajmie się jednak CD Projekt Red Store, a nie CDP. Wcześniej pojawiały się domysły, że zamówienia może przejąć Cenega, która zajmuje się polską dystrybucją tytułów Namco Bandai. Namco to z kolei światowy partner CD projektu.

REKLAMA

Co zostawi po sobie CDP?

Przede wszystkim świetne wspomnienia. To właśnie temu skrzydłu CD Projektu zawdzięczamy serię eXtra Klasyka, która oferowała świetne, nieco starsze tytuły w niskich cenach. CDP ma w swoim portfolio również serie World of Warcraft czy Call of Duty, a ostatnio wydał u nas gry Control, Greedfall czy F1 2019.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA