Zenoo to litewski startup, który oferuje surową, liofilizowaną, karmę dla psów, suplementy oraz diety dostarczane bezpośrednio do klientów.

Model działania direct-to-consumer nie powinien być obcy posiadaczom czworonogów. W ten sposób na polskim rynku działają już Psi Bufet czy Piesotto. Cała trójka stara się wykorzystać trend, który na sile przybrał szczególnie po wybuchu pandemii. Nie mogliśmy się spotykać z innymi ludźmi, więc wielu z nas chciało zaspokoić potrzebę bliskości, adoptując psa ze schroniska.
Dziś coraz częściej można również trafić na właścicieli, którzy inwestują w zdrowie swojego pupila. Jednym z nich była litewska businesswoman, Agota Jakutyte (na zdjęciu poniżej), która walczyła o życie 9-letniej Elly ze schroniska. Lekarze dali jej dwa tygodnie życia, ale kobieta się nie poddała i odkryła, że za zły stan zdrowia psa odpowiada nadmiar spożywanego cukru.
Elly przeżyła dzięki zmianie diety i dziś jest Chief Tasting Officerem
Właśnie to doświadczenie skłoniło Agotę do założenia startupu.

W ofercie Zenoo znajdziemy dziś liofilizowaną surową karmę, która ma zachowywać 98 proc. wartości odżywczej i nie wymagać chłodzenia do przechowywania. Startup dba również o poziom glukozy u psów. Dlatego karma nie zawiera dodatków takich jak ziemniaki, które obniżają koszt produkcji, ale zawierają skrobię i inne węglowodany.
Zenoo pozyskuje składniki w Polsce i tu produkuje karmę
Nasz kraj ma się stać hubem do wysyłki zamówień do klientów z całej Europy i USA.

Teraz startup w pełni otwiera się na polski rynek, m.in. wraz ze spolszczoną stroną internetową. W Polsce mają również powstać zespoły ds. marketingu i obsługi klienta.

Spółka pozyskała już 300 tys. euro w rundzie seed.
W startup zainwestowała grupa aniołów biznesu, związanych z LUMUS. To kolektyw, składający się wyłącznie z kobiet, który wspiera startupy z regionu Europy środkowo-wschodniej. Rundzie przewodziła Toma Sabaliauskiene, CMO Nord Security (twórcy m.in. Nord VPN).