REKLAMA

Specjaliści IT na życzenie. Polska platforma oferuje usługi freelancerów. „Bez uszczerbku na jakości”

SoftwareSupp oferuje wynajmowanie ekspertów od Magento, Wordpressa czy innej technologii na życzenie. Twórcy platformy przekonują, że współpraca z jej specjalistami zaowocuje niższymi kosztami niż bezpośrednie rekrutowanie pracowników czy wynajęcie software house’u. Jak zapewniają jej twórcy, oszczędności nie oznaczają uszczerbku na jakości.

Specjaliści IT na życzenie. Polska platforma oferuje usługi freelancerów. „Bez uszczerbku na jakości”
REKLAMA

SoftwareSupp to skrót od „software support”, co można czytać jako wsparcie w rozwoju oprogramowania i produktów IT. Jak firma chce realizować ten cel? Działa w modelu platformy, łącząc specjalistów z potrzebującymi ich umiejętnościami firmami.

REKLAMA

Zatrudnianie specjalistów w modelu on-demand to przyszłość rynku pracy

– mówi mówi Mateusz Pliszka, współzałożyciel SoftwareSupp.

Na potwierdzenie swojej tezy podaje statystyki, pokazujące rosnącą popularność freelancingu full-time. Na przestrzeni ostatnich 5 lat udział freelancerów pracujących w pełnym wymiarze godzin powiększyło się z 17 proc. do około 28 proc.

Współpraca z freelancerami nie zawsze jest jednak łatwa ze względów organizacyjnych.

Rozbijmy tę wypowiedź na czynniki pierwsze. SoftwareSupp eliminuje dużą część kosztów przy pozyskiwaniu specjalistów IT. Platforma zajmuje się:

  • podpisywaniem kontraktów i umów na podstawie informacji dostarczanych na platformie,
  • rekrutacją i doborem odpowiedniego specjalisty,
  • utrzymaniem lub zakończeniem kontraktu.

Brzmi to bardzo dobrze, jednak należy być świadomym, że wprowadzenie nowej osoby na projekt wiąże się z koniecznością spędzenia dodatkowego czasu na onboardingu i wertowaniu dokumentacji.

Największą popularnością cieszą się projekty związane z systemami CRM, produktami dla e-commerce i aplikacjami lub stronami internetowymi. Może to więc być integracja różnych systemów jak np. sklepów korzystających z technologii Magento czy postawienie autorskiej aplikacji webowej.

Obecnie z platformy korzysta kilkudziesięciu klientów tygodniowo - z Polski, ale także z USA, Australii, czy RPA. Z drugiej strony freelancerzy rozliczają się z SoftwareSupp na podstawie swoich stawek godzinowych lub za określone kontrakty.

 Jak SoftwareSupp przyciąga ekspertów?

Zanim specjaliści trafią na projekty do klientów, przechodzą przez sito rekrutacji platformy, aby upewnić się, że informacji o zrealizowanych projektach nie wyssali z palca. SoftwareSupp weryfikuje tożsamość i certyfikaty. W przypadku konkretnych technologii zadaje również problemy do rozwiązania w formie egzaminu i case study. Ostatecznie na projekty trafia 5 proc. chętnych. Michał Karaś, co-founder SoftwareSupp, nie obawia się jednak o podaż freelancerów.

REKLAMA

1,5 mln zł od inwestorów na rozwój SoftwareSupp

W platformę zainwestowały fundusze WP2 Investments i THC Pathfinder. Pierwszy specjalizuje się m.in. w fintechu i celuje w stworzenie „fintechowego ekostystemu”, wokół wspieranych spółek. Drugi zaś nie tylko oferuje kapitał VC, ale również pomaga w budowie spółek – na przykład Woodpecker.co, Selmo, Rating Captain, Wellbee, NaturalAntibody czy PlumResearch.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA