REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Promocje na węgiel w PGG i Tauronie. Tak taniego ekogroszku nie widzieliście od dawna

Spółkom wydobywczym chyba coraz bardziej zależy na tym, żeby Polacy między kolejnymi sezonami grzewczymi zaopatrywali się w opał. Obniżają ceny i wprowadzają dodatkowe ułatwienia, jak chociażby odroczone płatności. Nowość goni nowość, klienci nie przyzwyczaili się jeszcze do pierwszych promocji, a już pojawiają się kolejne. Sprzedaż ratalna, obniżki cen nie dotyczą tylko państwowych spółek PGG i Tauronu.

10.05.2023
10:19
sklep-PGG-cena-wegla
REKLAMA

W gminach węgiel zalega i samorządowcy mają teraz ból głowy, co z nim począć. Spółki wydobywcze od kilku tygodni korygują ofertę handlową. Najpierw Tauron obniżył cenę ekogroszku i węgla, potem sklep PGG ruszył z promocją, w której drugie zamówienie jest tańsze o 400 zł na tonie, z możliwością odbioru zamówionego towaru do 30 dni. 

REKLAMA

Warunkiem skorzystania z promocji „Drugie tyle węgla, taniej o 400 zł/t!” będzie odebranie w terminie pierwszego zamówienia – zaznacza PGG.

Teraz sklep PGG jeszcze bardziej chce ustawić się frontem do klienta. Ekogroszek luzem potaniał właśnie o 250 zł. Workowany (Karolinka, Pieklorz, Karlik) nadal kosztuje 1770 zł za tonę.

Ekogroszek luzem kosztuje dokładnie 1520 zł (czyli o 250 zł mniej niż ten workowany). Przy zakupie czterech ton, można więc zaoszczędzić nawet 1000 zł w porównaniu z workami. Dotyczy to ekogroszku Pieklorz (KWK Chwałowice), Karlik (KWK Piast-Ziemowit) i Retopal Ekogroszek-Piast (KWK Piast-Ziemowit). Cena węgla zwykłego i miału węglowego nie drgnęła za to wcale. W pierwszym przypadku obowiązuje cena 1470 zł, a w drugim - 1125 zł.

Ekogroszek: możliwa sprzedaż ratalna w sklepie PGG

Ale to nie wszystkie nowości ze strony sklepu PGG. Pojawiła się też możliwość zakupu na raty i przy wykorzystaniu płatności odroczonych.

W dalszym ciągu klient może dokonać płatności za zakup węgla poprzez Szybkie Płatności oraz Przelew Tradycyjny. Wybór metody płatności odbywa się w kasie e-sklepu, po wybraniu metody i naciśnięciu przycisku „Złóż zamówienie i zapłać” - informuje PGG.

Wcześniej na niższe ceny opału zdecydował się Tauron Wydobycie. Do tej pory zwykły węgiel były tutaj po 1849–1899 zł. Z kolei za ekogroszek luzem trzeba zapłacić 1899 zł, a za workowany 1999 zł. Teraz jest wyraźnie taniej. Węgiel kupimy już od 1499 do 1649 zł. Ekogroszek luzem jest zaś za 1649 zł, a workowany kupimy za 1799 zł.

Żadnych zmian w cennikach JSW i Węglokoks Kraj

Na żadne tego typu promocje nie mogą liczyć klienci JSW i Węglokoksu Kraj, gdzie cenniki nie zmieniły się od miesięcy. JSW dalej sprzedaje węgiel orzech z KWK Budryk po 1516 zł za tonę (licząc akcyzę i 23 proc. VAT). Z kolei Węglokoks Kraj proponuje niezmiennie ekogroszek Skarbek. Workowany za 2091 zł, a luzem za 1968 zł. Dokładnie po tyle samo (1968 zł za tonę) jest też węgiel orzech i kostka, też luzem. 

REKLAMA

Na internetowych aukcjach nie widać za to żadnej odwilży. Owszem, pojawiają się ogłoszenia oferujące ekogroszek poniżej 2000 zł, ale jest ich bardzo mało. Nie brakuje też anonsów cały czas bardzo drogich, jak np. ekogroszek za prawie 4000 zł na Allegro, czy workowany za 3500 zł na OLX.

Co ciekawe: w składach opału też widać wyraźne obniżki, a znalezienie tony ekogroszku poniżej 2000 zł już nie graniczy z cudem. W lubelskim jeden ze składów sprzedaje ekogroszek za 1590 zł. Z kolei wegielsklep.pl oferuje obecnie ekogroszek Pułkownik za 1899 zł. Spada cena też ekogroszku zagranicznego, z Kazachstanu jest już w granicach 1620 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA