REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

„Atrakcyjne” zmiany w sklepie PGG. Kupisz węgiel w każdej postaci, nowe opcje odbioru i limity sprzedaży

Najważniejsze zmiany: do oferty internetowego sklepu Polskiej Grupy Górniczej wróciły kostka i orzech (do tej pory można tam było kupić ekogroszek i miał), wszystkie rodzaje węgla można już kupować w postaci workowanej i luzem, na dodatek pojawiła się ważna modyfikacja odbioru opału przez klientów, którzy transport zapewnili sobie we własnym zakresie.

18.04.2023
12:20
sklep-pgg-ekogroszek-lider
REKLAMA

Po kilku miesiącach przerwy sklep PGG wraca do wcześniejszych zasad sprzedaży. Klienci znowu mogą kupić każdy rodzaj węgla, a nie tylko ekogroszek i miał. Przy okazji spółka wprowadza nowość: ci, którzy po opał przyjadą własnym transportem nie muszą zgłaszać się do punktów sprzedaży drobnicowej przy kopalniach. Wszystko załatwią w wybranym punkcie Kwalifikowanych Dostawców Węgla.

REKLAMA

Sklep PGG już nie działa na pół gwizdka. Po kilku miesiącach, w których zwykły węgiel (orzech, kostka) trafiał wyłącznie do samorządów, Polska Grupa Górnicza ogłosiła, że ten rodzaj opału wraca do oferty. Nie trzeba także decydować się wyłącznie na węgiel workowany, można kupować opał luzem.

Sklep PGG robi też ukłon w kierunku klientów, którzy przyjeżdżają po zakupiony węgiel własnym transportem. Przy takiej okazji nie trzeba, tak jak do tej pory, zgłaszać się po zakupiony towar do punktów sprzedaży drobnicowej przy kopalniach, tylko można wybrać dowolny skład Kwalifikowanych Dostawców Węgla, których obecnie w całej Polsce jest w sumie 124. Ale aby usprawnić odbiór opału, ich liczba ma wkrótce wzrosnąć.

Liczba składów w ogólnopolskiej sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla ulegnie podwojeniu, aby umożliwić nabywcom jak najłatwiejszy odbiór węgla w dogodnej dla nich lokalizacji. Trwają procedury przetargowe w celu pozyskania nowych partnerów KDW - zapowiada PGG.

Sklep PGG zapowiada nowe atrakcyjne zasady sprzedaży

Spółka przypomina, że logowanie w sklepie PGG odbywa się przy wykorzystaniu tzw. węzła krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji (jak Profil Zaufany lub bankowość internetowa). Obecnie w bazie PGG jest zarejestrowanych w sumie 1,03 mln użytkowników, ale tylko ponad 91 tys. kont zweryfikowanych zostało przez węzeł krajowy.

A co z limitami zakupu? 

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji podażowej na rynku węgla dla odbiorców indywidualnych w Polsce, wkrótce spółka przedstawi nowe atrakcyjne zasady sprzedaży obejmujące zarówno limity zakupowe jak i gwarantujące konsumentom możliwość zakupu przed sezonem grzewczym - informuje PGG.

Na szczęście, przynajmniej na razie, nie zmieniły się ceny w sklepie PGG. Ekogroszek (Karlik, Pieklorz, Karolinka) workowany kupimy za 1770 zł za tonę. Luzem kosztuje 1520 zł. Za groszek 5–25 mm (luzem) zapłacimy 1420 zł. Z kolei 1470 zł kosztuje tona orzecha i kostki luzem. Najtańszym produktem jest ekomiał (2–30 mm), który kosztuje 1125 zł.

Za kolumbijski węgiel zapłacisz więcej niż za opał z Kazachstanu

REKLAMA

Chociaż już nie ma takich różnic cenowych, jak jeszcze pół roku temu, kiedy w ogłoszeniach aukcyjnych można było trafić na tonę ekogroszku za nawet 5000 zł, to jednak dalej cennik sklepu PGG wyróżnia się na tle innych. Na Allegro za najdroższy ekogroszek workowany z Kolumbii (8–25 mm) zapłacimy 2499 zł. A jeśli ktoś woli węgiel z Kazachstanu, to może skusić się na ekogroszek po 39 zł za 20-kg worek Tona wychodzi więc za 1950 zł.

Więcej ofert poniżej 2000 zł za tonę w przypadku ekogroszku znajdziemy na OLX. Jeden ze sprzedawców oferuje ekogroszek luzem (5–25 mm) prosto z kopalni Chwałowice (PGG) za taką samą cenę jak w sklepie PGG - 1520 zł, ale cena transportu ustalana jest indywidualnie. Ale bez problemu znajdziemy tutaj też ekogroszek luzem z Kazachstanu za 1700 zł za tonę. Bezpłatny transport za to do 150 km dorzuca sprzedawca, który oferuje ekogroszek z Polski lub z Kazachstanu. Cena? 1540 zł, ale do negocjacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA