REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Zaskoczenie w sklepie PGG. Koniec promocji, jest nowy cennik

W lipcu i sierpniu sklep PGG już bardziej frontem do klienta nie mógł być. Wprowadzono m.in. takie udogodnienia jak odroczona płatność, płatności ratalna i promocję, dzięki której drugie zamówienie do 5 ton węgla mogło być nawet o 2000 zł tańsze. Ale okazuje się, że po wakacjach już aż tak miło nie jest. Od września w sklepie PGG zaczęły obowiązywać nowe, wyższe ceny.

01.09.2023
9:02
sklep-PGG-cena-wegla-promocje
REKLAMA

Sklep PGG przekonywał ostatnio, że funkcjonuje prawidłowo, a na każdej sesji zakupowej klienci zawierają tysiące udanych transakcji. Tym samym każdej doby udaje się w ten sposób sprzedać od kilku do kilkunastu tysięcy ton węgla. I tak po prawdzie trudno się temu oblężeniu dziwić. Jeszcze niemal przed chwilą w sklepie PGG obowiązywały najniższe ceny opału na rynku. Ekogroszek workowany był za 1650 zł, a ten luzem za 1400 zł. Węgiel typu kostka lub orzech był od 1100 do 1270 zł. Do tego dochodził jeszcze groszek 5–25 mm za 1220 zł.

REKLAMA

Ceny bardzo atrakcyjne, tylko szkoda, że już nieaktualne. Bo sklep PGG od 1 września ma już nowy cennik. Zapytaliśmy górniczą spółkę o powody podwyższenia ceny węgla. Czekamy na odpowiedź.

Sklep PGG z wyższymi cena węgla

Tu raczej nie chodzi o zakończenie jakieś promocji. Po prostu od 1 września w sklepie PGG obowiązują nowe ceny, ciut wyższe od tych poprzednich. Tym samym ekogroszek workowany (Karolinka, Pieklorz) jest teraz o 100 zł droższy i kosztuje 1750 zł. Za ten sprzedawany luzem (Pieklorz, Karlik, Retopal) też już zapłacimy więcej, bo 1500 zł za tonę. Z kolei węgiel typu orzech lub kostka od 1 września br. jest w przedziale cenowym od 1200 do 1370 zł. Z kolei za groszek 5–25 mm trzeba już zapłacić 1500, a nie jak wcześniej 1400 zł.

Transport KDW dalej gratis? Klienci zdezorientowani

W social mediach klienci sklepu PGG nie kryją zdziwienia. Ale też nie do końca wiedzą, co teraz z gratisowym dotychczas transportem opału do Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW).

REKLAMA

Tanio już było. 100 na tonie drożej, a co z transportem do KDW, nadal free czy już doliczają? - pyta jeden z internautów na Facebooku.

Przypomnijmy: za transport węgla (najpierw z kopalni na skład, a potem pod drzwi klienta) w sklepie PGG odpowiadają KDW. Ostatnio ich liczba nieco zmalała. Jeszcze w drugiej połowie sierpnia było ich zarejestrowanych w sumie 190, a teraz baza KDW liczy 182 podmioty. Stawki bywają bardzo różne. Najdroższa jest oferta KDW z woj. zachodniopomorskiego: 410,35 zł za tonę opału.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA