REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Duże zmiany w polskim oddziale Siemens Mobility. Hubert Meronk nowym prezesem

Hubert Meronk objął od stycznia stanowisko prezesa zarządu Siemens Mobility w Polsce, zastępując na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Celińskiego, w przeszłości między innymi prezesa PKP.

11.01.2022
17:34
Ważne zmiany w polskim oddziale Siemens Mobility. Hubert Meronk został nowym prezesem
REKLAMA

Siemens Mobility reklamuje nowego prezesa w Polsce jako specjalistę posiadającego dużą wiedzą z zakresu kolejnictwa, modelowania procesów, budowania oraz wdrażania strategii cyfrowych i systemów informatycznych na rynku polskim i zagranicznym (Hubert Meronk jest absolwentem studiów informatycznych w Norwegii i USA).

REKLAMA

Realizował projekty informatyczne dla kolei norweskich, a w ostatnich latach był członkiem zarządu w Metrze Warszawskim – podała firma w komunikacie.

I jako ciekawostkę podała, że nowy prezes Siemens Mobility w Polsce ma doświadczenie samorządowe. Meronk był radnym w gminie Konstancin-Jeziorna i udzielał się w komisji poświęconej zagadnieniom smart city. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując dla Capgemini w Norwegii, VincCard w USA oraz w Polsce Banku PKO BP, Banku BOŚ Bank, Polskie Linie Lotnicze LOT, T-Systems Polska oraz Banku Pocztowego.

Polska kluczowym rynkiem dla Siemens Mobility

Gerhard Greiter, CEO regionu NEE w Siemens Mobility GmbH, podziękował Krzysztofowi Celińskiemu pracę w Siemens Mobility. Przedstawiając nowego CEO w naszym kraju, przekonywał:

Polska jest kluczowym rynkiem w regionie z ogromnym potencjałem, zwłaszcza w obszarze taboru i infrastruktury kolejowej. Dogłębne zrozumienie przez Huberta zarówno branży kolejowej, jak i cyfryzacji będzie cennym atutem, aby z powodzeniem kontynuować ścieżkę rozwoju Siemens Mobility w Polsce i Europie – wskazał Greiter.

Jego zdaniem transfer technologii i bliższa współpraca z najważniejszymi polskimi partnerami będą w tym procesie kluczowe.

 class="wp-image-1666084"
Zarząd Siemens Mobility Polska: CFO Katarzyna Halwa i CEO Hubert Meronk.

Hubert Meronk, nowy prezes Siemens Mobility, zapowiedział, że firma chce utrzymać pozycję czołowego dostawcy lokomotyw wielosystemowych, a także wprowadzić pociągi regionalne i dużych prędkości oraz systemy elektryfikacji i sterowania ruchem kolejowym.

Długofalowo kładziemy nacisk na cyfryzację, cyberbezpieczeństwo i pojawienie się w Polsce nowoczesnych systemów umożliwiających bezpieczniejsze, łatwiejsze i bardziej wydajne planowanie podróży zarówno dla pasażerów, jak i operatorów kolejowych – powiedział Hubert Meronk, nowy prezes Siemens Mobility w Polsce.

Koronawirus nie ima się Siemensa

Siemens Mobility funkcjonuje w Polsce od ponad 30 lat. Spółka dostarczyła pierwsze składy metra Inspiro w Warszawie, tramwaje Combino do Poznania, a od ponad dziesięciu lat jest dostawcą części dla producentów taboru i systemów kolejowych w całej Polsce. W naszym kraju jest także dostawcą lokomotyw wielosystemowych – Eurosprinter, Vectron oraz Smartron.

REKLAMA

Pomimo zamieszania, jakie wywołała na rynkach, pandemia Siemens Mobility odnotował w 2021 r. duży wzrost zamówień i przychodów.

Wartość globalnych zamówień w roku finansowym 2021 wyniosła 12,7 mld euro (41 proc. wzrost), a przychód 9,2 mld euro (3 proc. wzrost). Zatrudnienie na całym świecie sięgnęło blisko 40 tysięcy pracowników – pochwaliła się firma.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA