REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

30 tys. zł miesięcznie – na takie zarobki, możesz liczyć, jeśli znasz Scalę. Jeszcze więcej dostaniesz u Muska albo w Netfliksie

Scala cieszy się coraz większą popularnością, co dobrze widać po rosnących w naszym kraju zarobkach programistów specjalizujących się w tej technologii. W ubiegłym roku na umowach B2B mogli liczyć na 22 tys. zł netto (+VAT). W tym roku zarobki seniorów poszybowały do 31,5 tys. zł.

04.11.2022
10:26
30 tys. zł miesięcznie – na takie zarobki, możesz liczyć, jeśli znasz Scalę. Jeszcze więcej dostaniesz u Muska albo w Netfliksie
REKLAMA

Scala wykorzystywana jest przez największych graczy na rynku, jak nowa zabawka Elona Muska, czyli Twitter, ale także Netflix czy Zalando. Wynika to z faktu, że technologia ta sprawdza się w pracy na dużych zestawach danych, między innymi w Data Science, Business Intelligence czy Machine Learning. Jednocześnie zaletą Scali jest zwięzłość, co przekłada się na łatwiejsze pisanie, lepszą czytelność kodu i łatwiejsze jego utrzymanie.

REKLAMA

Z danych No Fluff Jobs wynika, że juniorzy, którzy znają Scalę, mogą zarobić 4-8 tys. zł brutto miesięcznie na umowie o pracę. Na B2B ich pensja waha się od 7 tys. do 11,5 tys. zł. Osoby na stanowiskach typu mid mogą liczyć na wynagrodzenie sięgające nawet 30 tys. zł netto (+VAT) miesięcznie przy kontrakcie, a w przypadku umów o pracę od 15-22 tys. złotych brutto miesięcznie. Seniorzy na B2B mogą zarobić od 24 tys. do 31,5 tys. zł netto (+VAT), przy umowie o pracę dostają 18-25 tys. zł brutto.

No Fluff Jobs porównał liczbę ogłoszeń, w których w wymaganiach pojawiła się znajomość Scali. Rok do roku, licząc od 1 stycznia do 10 października, odnotowano wzrost o 18 proc.

Zapotrzebowanie na speców od Scali będzie coraz większe

W Evolution zatrudniamy wielu specjalistów posługujących się Scalą. Widzimy ogromny potencjał w tym obszarze, dlatego nie dziwią nas statystyki i chętnie angażujemy się w polską społeczność Scali oraz uczestniczymy w wielu wydarzeniach z nią związanych – mówi Jacek Mrzygłód z Evolution.

Jak podkreśla, największe firmy technologiczne na świecie korzystają w tej chwili z tej technologii.

Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania IT cały czas będzie rosło, dlatego powinniśmy szukać rozwiązań, które są elastyczne i dają nam cały wachlarz możliwości, a Scala niewątpliwie jest właśnie takim rozwiązaniem – komentuje Jacek Mrzygłód.

Szwedzki Evolution to działający na całym świecie twórca i dostawca oprogramowania do gier online, który od grudnia ubiegłego roku prowadzi działalność w Polsce. W Warszawie otworzył centrum inżynieryjne, będące jego dziesiątą taką placówką na świecie, w którym docelowo zatrudnionych ma zostać 200 osób.

Evolution zaprasza na The Art of Scala

Evolution po raz kolejny w tym roku organizuje konferencję poświęconą Scali. Wśród gości pojawią się Adam Rozenek (Scala Backend Developer w Iterators), Marcin Kustra (Backend Developer w Evolution Engineering), Mateusz Kubuszok (Senior Software Engineer w SwissBorg) i Oleg Nizhnikov (Backend Developer w Evolution Engineering).

REKLAMA
 class="wp-image-1941346"

Wydarzenie odbędzie się 16 listopada w Magic Mind Museum. Rejestracja zainteresowanych odbywa się za pośrednictwem strony The Art of Scala.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA