Aż 800 mln dol. udało się pozyskać brytyjskiemu fintechowi w najnowszej rundzie, której przewodniczyli Softbank Vision Fund 2 i Tiger Global. Z Revoluta korzysta już 16 milionów klientów.
SoftBank Vision Fund 2 i Tiger Global Management to nowi inwestorzy Revoluta, których pieniądze mają zostać spożytkowane przede wszystkim na rozwój aplikacji. Ta ma się stać centrum zarządzania finansami: od oszczędności, przez ubezpieczenia, kredyty, kryptowaluty, przelewy międzynarodowe, po inwestycje.
Serwis będzie coraz bardziej spersonalizowany, sugerujący trafne rozwiązania, w niskiej i przejrzystej cenie. Wchodzimy na nowe rynki i liczymy na dalsze wsparcie klientów w przekazywaniu informacji o Revolut
– mówił Nik Storoński, współzałożyciel Revoluta.
Fintech chce się rozwijać nie tylko produktowo, ale i geograficznie. Pieniądze mają bowiem pozwolić na ekspansję w Stanach Zjednoczonych i wejście do Indii.
Revolut to teraz najbardziej wartościowy, brytyjski fintech
Nowa runda ponad sześciokrotnie przebija sprzed roku. Revolut zostawia w tyle Checkout.com czy NatWest. Pierwszą wycenia się na 15 mld, a drugą na 20 mld dol. Mniejszy jest również estoński Wise o kapitalizacji giełdowej 13,5 mld dol. (notowany w Londynie).
Revoluta przebija szwedzka Klarna. Fintech założony przez Sebastiana Siemiątkowskiego, miesiąc temu zamknął rundę inwestycyjną wynoszącą 639 mln dol. przy wycenie 45,6 mld dol. Wyżej jest już tylko amerykański Stripe, sięgający granicy 100 mld dol.
Revolut wciąż na minusie
W 2020 r. firma straciła 168 mln funtów, czyli więcej niż rok wcześniej (-107 mln funtów). Przychody wyniosły 222 mln funtów i rosną nieco szybciej niż liczba użytkowników, która przebiła już 16 mln.