REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Bitcoiny z Revoluta w prywatnym portfelu? Teraz to możliwe

Revolut uruchomił funkcję wypłaty bitcoinów na zewnętrzne portfele. Skorzystają z niej najpierw płacący klienci w planie Metal w Wielkiej Brytanii.

06.05.2021
8:03
Bitcoiny z Revoluta w prywatnym portfelu? Teraz to możliwe
REKLAMA

Bitcoiny będzie teraz można przechowywać w aplikacji fintechu, a także w innych portfelach - gorących (podłączonych do sieci) lub zimnych (odłączonych od internetu). Choć informacja pojawiła się nieoficjalnie już przed tygodniem, to dopiero teraz z usługi skorzystać mogą Brytyjczycy. Beta-testy mogą jednak zostać rozszerzone o inne kraje, a być może również plany. Sugerowałoby to doświadczenie związane z wprowadzaniem w życie wcześniejszych funkcji.

REKLAMA
 class="wp-image-1425664"

Nowa funkcja z pewnością doda wiele elastyczności w operowaniu bitcoinem. Niemożność przeniesienia kryptowalut na własny portfel jest bowiem niejako zaprzeczeniem ich idei, kiedy niezależni jesteśmy od jakiejkolwiek zaufanej, trzeciej strony.

Użytkownicy będą się jednak musieli liczyć z limitami. Wypłaty nie będą mogły przekroczyć 500 GBP dziennie oraz 1000 GBP miesięcznie.

Wzrasta liczba Polaków posiadających bitcoina.

Tylko w pierwszym kwartale roku ich liczba zwiększyła się w Revolucie o 140 proc. Ma to zapewne związek z ogromnymi wzrostem wartości kryptowaluty, która dziś wyceniana jest już na ponad 54 tys. dol.

Polacy wydali na zakup bitcoinów w Revolut blisko czterokrotnie więcej podczas pierwszego kwartał tego roku, w porównaniu z ostatnim kwartałem roku poprzedniego. Zwiększyły się również średnie wydatki na użytkownika - o 60 proc.

Zarabia na tym również Revolut, który od każdej transakcji potrąca prowizję: 1,5% dla klientów korzystających z planu Premium lub Metal, oraz 2,5% dla klientów korzystających z planu Standard lub Plus.

Revolut otworzył się na kryptowaluty w lipcu 2017 roku. Najpierw wprowadził Bitcoina, a następnie dodał Ethereum i Litecoina. Później do zestawu dołączyły jeszcze Bitcoin Cash, XRP, Stellar, EOS, OMG Network, Tezos i 0x.

W kwietniu fintech umożliwił handel jedenastoma nowymi tokenami: Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph.

Revolut podkreśla przy tym, że inwestycja w kryptowaluty - jak każda inna - obarczona jest ryzykiem, związanym z ryzykiem kursowym.

Na całym świecie Revolut ma 15 mln użytkowników. W Polsce jest ich milion.

A które kryptowaluty są w Polsce najpopularniejsze? 34 proc. wartości krypto-portfela Polaków stanowi Ethereum. Drugi jest bitcoin z udziałem na poziomie 33 proc. Dalej XRP, LTC i XLM.

Fintech przygotowuje się również do nowej rundy inwestycyjnej, która ma wynieść waluację do poziomu pomiędzy 10, a 15 mld dol.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA