REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut rozkręca usługę kredytową. Na wakacje pożyczy nawet 50 tys. zł

Oprócz nowego limitu kredytowego fintech chce przyciągnąć klientów 3-miesięcznym okresem bezodsetkowym. Do wakacji oferta kredytowa ma zostać rozszerzona do wszystkich klientów Revoluta w Polsce.

01.06.2021
10:34
Revolut rozkręca usługę kredytową. Na wakacje pożyczy nawet 50 tys. zł
REKLAMA

Revolut podnosi limit kredytowy z 20 na 50 tys. zł - przy maksymalnym okresie spłaty równym 5 laty. Okres bezodsetkowy w przypadku karty kredytowej ma teraz wynosić 3 miesiące, zamiast 62 dni. W ten sposób fintech chce przyciągnąć do siebie klientów na wakacjach.

REKLAMA

Nie bez przyczyny Revolut wchodzi ze swoją promocją właśnie teraz. Gospodarka powoli otwiera się po pandemicznym lockdownie i ludzie planują wakacje jak za „dawnych lat”. A to oznacza, że najprawdopodobniej ruszą w Polskę – bookując noclegi, wynajmując samochody czy kupując bilety lotnicze. Karta kredytowa może przydać się przy rezerwacji, a jej wielowalutowość w płatnościach za granicą.

Decyzja o kredycie w kilka minut

Cały proces ma się odbyć za pomocą kilku kliknięć w aplikacji.

Revolut swoją ofertą ma objąć wszystkich klientów w Polsce jeszcze przed wakacjami.

Jak zamierzamy płacić na urlopie?

Właśnie o to fintech zapytał swoich klientów pod koniec kwietnia. Większość wskazała na płatności cyfrowe kartą lub telefonem - ze względu na ich wygodę (37 proc.), higienę i mniejsze ryzyko zarażenia wirusem Covid-19 (30 proc.) i kradzieży (16 proc.).

Polacy ciekawie wypadają w tym kontekście na europejskim tle. Stosunkowo najmniej obawiamy się wirusów przenoszonych na banknotach. Najbardziej doceniamy zaś wygodę.

REKLAMA

Wirusów najbardziej boją się Singapurczycy, Dostęp do gotówki cenią zaś Francuzi i Niemcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA