REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Revolut, trzymacie się? Te plany XTB mogą was zaboleć

XTB ogłosiło plany produktowe na 2024 r. Trzeba przyznać, że są bardzo ambitne i wskazują na to, że fintech chce rywalizować z największymi graczami (Revolut?), wprowadzając swoją kartę wielowalutową oraz wirtualny portfel. Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że zbliżające się nowości zostały bardzo dobrze odebrane przez inwestorów i klientów.

02.02.2024
22:09
Revolut, trzymacie się? Te plany XTB mogą was zaboleć
REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że 2024 r. będzie przełomowy dla fintechu XTB. Od powstania firma była skupiona na ofercie dla aktywnych inwestorów. Jednakże wraz z biegiem czasu spółka dojrzewała i stopniowo rozszerzała swoją ofertę o kolejne produkty pasywne. Wystarczy powiedzieć, że według danych KDPW to obecnie drugi dom maklerski w Polsce pod względem liczby otwartych rachunków.

REKLAMA

Inwestycja w wirtualny portfel może przybliżyć markę do realizacji celów

Grupa XTB podkreśla, że w ciągu ostatnich lat zaszły zmiany nie tylko w samej ofercie, ale i strukturze firmy. Dynamiczny rozwój zanotował dział technologii i produktu, który obecnie liczy ponad 430 pracowników. Stanowią oni blisko połowę zatrudnienia w całej firmie i to tam opracowywana jest własna technologia, która później jest wykorzystywana na autorskiej platformie inwestycyjnej.

Eksperci twierdzą, że to właśnie dzięki rozwojowi technologicznemu, najbliższe miesiące będą największym wyzwaniem w historii XTB. Polacy ogłosili szereg nowości, które mają zawitać na platformę. Część dotyczy core biznesu, czyli inwestowania (obligacje, konta emerytalne, wdrożenie funkcji społecznościowych). Jednakże największą zmianą będzie wprowadzenie wirtualnego portfela z kartą multiwalutową.

Od lat konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju, co pozwoliło stać się nam jednym z najsilniejszych brandów wśród inwestorów. Teraz jednak celujemy znacznie szerzej. Dążymy do tego, aby stać się najpopularniejszą aplikacją All-In-One w Europie dla każdego, kto będzie chciał zadbać o swoje finanse - mówi Filip Kaczmarzyk, członek zarządu XTB.

Kaczmarzyk uważa, że wprowadzenie wirtualnego portfela ma być jednym z tych czynników, który przybliży XTB do realizacji ich celów. Początkowo ma on oferować dostęp do konta w ośmiu walutach (EUR, USD, GBP, PLN, HUF, RON, BGN i CZK). Natomiast użytkownicy za pomocą karty wielowalutowej będą mogli realizować rozliczenia w ponad 100 walutach. Dzięki powiadomieniom w czasie rzeczywistym klienci będą mieli pełną kontrolę nad swoimi finansami.

Więcej wiadomości na temat fintechach można przeczytać poniżej:

Polskie fintechy pozwolą zarobić krocie

XTB zapewnia, że kompleksowa oferta to jeden z plusów polskiej platformy finansowej. Jednakże firma zwraca uwagę, że od konkurencji odróżnia ich jedno.

REKLAMA

Podczas gdy konkurenci mają podobną strategię, my wyróżniamy się na ich tle naszą pozycją kapitałową. Odległość od firmy, która generuje bardzo duże koszty, ale pozyskuje olbrzymie liczby klientów do momentu generowania przez nią zysku, jest bardzo duża - dodaje członek zarządu XTB.

Według wstępnych wyników finansowych XTB w 2023 r. osiągnęło rekordowe 791,3 mln zł zysku netto. W tym czasie polski fintech pozyskał aż 312 tys. nowych klientów, a obecnie z jego usług korzysta 936 tys. klientów na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA