REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

XTB mocno przywalił na początek roku. Straszy konkurencję Jędrzejczyk i Prochazką

Czy mistrzowie MMA Joanna Jędrzejczyk i Jiri Prochazka to odpowiednie osoby do promowania odpowiedzialnego inwestowania? Jeśli mają reprezentować wartości, z którymi utożsamiają się klienci XTB, to chyba niekoniecznie. No chyba że chodzi o wizerunek firmy, wtedy to się klei.

17.01.2023
9:40
XTB mocno przywalił na początek roku. Straszy konkurencję Jędrzejczyk i Prochazką
REKLAMA

XTB intensywnie zaczął nowy rok. Ruszył z „agresywną” xD kampanią promocyjną. Na dodatek postanowił „uderzyć” xD nie tylko z wykorzystaniem telewizji i online'a, ale również przekazu radiowego.

REKLAMA

Od lat budujemy markę XTB poprzez promocję online czy też w telewizji. Tym razem jednak chcieliśmy naszą kreacją dotrzeć do nowej grupy odbiorców i wierzymy, że właśnie to osiągniemy poprzez ten kanał – tłumaczy Jakub Paturalski, szef XTB w Polsce.

XTB stawia na edukację, reklamy to ozdobniki

Dla mnie cała ta otoczka reklamowa to jedynie ornament, a clue całej akcji nie są wcale reklamy utrzymane w poetyce MMA, KSW, UFC itd., tylko naprawdę szeroko zakrojony projekt edukacyjny. Oczywiście nie mam złudzeń i wiem, że to element promocji, ale jak sobie popatrzyłem na to, co proponuje XTB, to doszedłem do wniosku, że im więcej takich cwanych zagrywek, tym lepiej.

Najnowsza inicjatywa nazywa się „Inwestuj odpowiedzialnie”. W jego ramach fintech uruchomił specjalną stronę WWW z treściami, które mają uświadomić początkującym, by nie zaczynali przygody na rynku kapitałowym bez odpowiedniego przygotowania. Więcej szczegółów na ten temat XTB ogłosi wkrótce.

Ale to niejedyna inicjatywa. Żądnym wiedzy inwestorom, nie tylko początkującym, XTB udostępnia za friko setki materiałów – artykułów i webinarów, a w ramach bonusu codzienne transmisje na żywo prowadzone przez analityków XTB z możliwością zadawania pytań przez uczestników.

Nie ukrywamy, że mamy wielkie ambicje i chcemy być platformą inwestycyjną pierwszego wyboru. I to nie tylko w Polsce. Z tym wiąże się jednak wielka odpowiedzialność, jaką jest edukacja nowych uczestników rynku kapitałowego – podkreśla Paturalski.

XTB rozdaje darmowe akcje

Stąd nacisk na edukację, a także decyzja o maksymalnym zmniejszeniu bariery wejścia dla nowych użytkowników platformy.

REKLAMA

Tak aby każdy mógł spróbować rzucić wyzwanie rynkom i poczuć się jak inwestor

– zaznacza Jakub Paturalski.

W kampanii „Darmowa akcja” na dobry początek każdy klient indywidualny, który założy konto na platformie XTB, wpłaci depozyt i spełni warunki promocji otrzyma darmową akcję (wartość powyżej 100 zł).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA