REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Takie domki na wsi to marzenie większości Polaków. Co z tego, że są zbudowane z klocków

Polska firma chwali się szybkim czasem budowy, niższą ceną i nowymi rozwiązaniami. Uwierzyli jej inwestorzy prywatni, którzy w trwającej emisji wyłożyli już ponad 1,5 mln zł.

26.07.2020
8:18
Takie domki na wsi to marzenie większości Polaków. Co z tego, że są zbudowane z klocków
REKLAMA

Kampania crowdinvestingowa CrowdConnect firmy Polkon wystartowała we środę o 10 i już po kilku godzinach zbliżała się do zamknięcia. Koniec końców w inwestycję weszło 181 akcjonariuszy, którzy zakupili 100 proc. akcji za 2 001 663 zł. Środki firma przeznaczy m.in. na zakup dźwigu hydraulicznego HDS, sprzętu produkcyjnego i oprogramowania.

REKLAMA

W czym pomogą polskiej spółce?

undefined

Pol – polskie, kon – kontenery. Polkon tworzy przestrzenie kontenerowe

Nazwa nie jest przesadnie innowacyjna, ale zupełnie inaczej ma być z technologią. Polkon ma w swojej ofercie domy jednorodzinne, mikro- i makroapartamenty oraz obiekty specjalnego przeznaczenia (m.in. biurowe, gastronomiczne i socjalne) tworzone z kontenerów.

Polkon działa w Polsce i w Niemczech, ale planuje wyjście na Zachód - do Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Firma współpracuje również z Ikeą, która wyposaża budynki w meble.

Obserwujemy znaczący wzrost popularności tego typu budownictwa, szczególnie w krajach Europy Zachodniej, gdzie ceny przeciętnego domu modułowego wzrosły średnio o 25 proc. w ostatnich kilku latach

– mówi Grzegorz Koń, prezes Polkon.

Ceny w Polsce również rosną, ale dopiero w 2022 roku mają osiągnąć pułap 100 tys. euro.

Biodegradowalny kontener w planach

Polacy rozwijają technologię. Chcą wzbogacić mikro i makroapartamenty o solarny system grzewczy, fotowoltaiczną instalacje elektryczną czy wewnętrzny system oczyszczania ścieków.

Później przyjdzie czas na stworzenie biodegradowalnego kontenera, który ulegnie rozkładowi w ćwierć wieku po zakończeniu użytkowania. Ma to zostać osiągnięte, dzięki zmianom w konstrukcji budowli m.in. wymianie stali na drewno. Projekt wsparł już PARP kwotą w wysokości ponad 1,3 mln zł.

Konkurencja buduje domy w cztery miesiące, Polkon obiecuje skrócenie czasu o połowę

Polacy celują w budowę samowystarczalnych domów kontenerowych - to pod kątem rozwoju produktu. Jeśli chodzi o sprawy biznesowe, to kolejnym krokiem ma być wejście na NewConnect. Przedsionek GPW ma zostać osiągnięty jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Jak dotychczas Wrocławianie sprzedali ponad 200 kontenerów.

60 sztuk w 2018 i 159 w 2019 roku. Przychody ze sprzedaży w zeszłym roku wyniosły blisko 7 mln zł, co oznacza 9-procentowy wzrost rok do roku. Zysk netto wzrósł z 53 tys. zł do 132 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA