REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Na takie rowery Polacy czekają. Romet zapowiada rewolucję

Romet zapowiada ofensywę inwestycyjną. Firma planuje wydać 100 mln zł na modernizację fabryki na Podkarpaciu i właśnie otrzymała decyzję o przyznaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). W rozstrzygniętym konkursie złożono 365 wniosków. Romet otrzymał najwyższą ocenę końcową, zdobywając maksymalną liczbę punktów i plasując się na szczycie listy rankingowej.

27.06.2024
11:26
Na takie rowery Polacy czekają. Romet zapowiada rewolucję
REKLAMA

Romet zapowiada, że dzięki pozyskanemu wsparciu przyspieszy wprowadzanie innowacji w czterech obszarach: produktowym, produkcyjnym, ekologicznym oraz cyfrowym. Ma to przełożyć się na większą elastyczność produkcji oraz możliwość dostosowania rowerów do potrzeb użytkowników już po zakupie – na przykład poprzez zmianę roweru tradycyjnego na elektryczny lub nawet dwukrotne wydłużenie czasu pracy baterii w e-rowerze.

REKLAMA

Romet jest firmą rodzinną, która należy do grona największych producentów rowerów w Europie. Rozwój oraz modernizacja fabryki na Podkarpaciu od lat są priorytetem. W zautomatyzowanej fabryce Romet w Podgrodziu koło Dębicy już teraz powstają zaawansowane technologicznie rowery o atrakcyjnym designie i doskonałej jakości. Dzięki dofinansowaniu NCBiR zaplanowane i realizowane inwestycje pozwolą na przyspieszenie wprowadzania kolejnych innowacji – czytamy w komunikacie.

Modułowe elektryki od Rometu

Romet chce zaoferować rowery o modułowej konstrukcji, dzięki której użytkownik będzie mógł w łatwy sposób zmienić tradycyjny jednoślad w elektryczny – już po jego zakupie.

Do tego firma pracuje nad nowatorską litowo-jonową baterią modułową. Klient będzie miał możliwość nawet dwukrotnie zwiększyć jej pojemność i wydłużyć zasięg wspomagania elektrycznego roweru według swoich indywidualnych potrzeb. Bateria składająca się z jednego, dwóch lub trzech modułów będzie oferować od 400 do 1200 Wh.

Więcej wiadomości o rowerach

Żywotność ogniw ulegnie wydłużeniu, do tego będą w 80 proc. ulegać recyklingowi. Producent zapewnia, że konstrukcja projektowanego w ramach innowacji roweru będzie cechowała się wyższą wytrzymałością.

Dodatkowo zastosowany zostanie lakier wpływający na większą ochronę oraz mniejszą przyczepność brudu, kurzu i łatwość w czyszczeniu – czytamy w komunikacie.

Innowacje na całego

Wiesław Grzyb, prezes Rometu, podkreśla, że jego firma od lat konsekwentnie inwestuje w obszar badawczo – rozwojowy oraz stale unowocześnia proces produkcji i technologii.

Wprowadzamy innowacje w kluczowych obszarach: w sferze produkcji, produktu, w obszarze ekologii oraz innowacji cyfrowych, które pozwolą nam jeszcze szybciej analizować dane i sprawnie dopasowywać procesy produkcyjne do aktualnych potrzeb. Pozytywna ocena wniosku przez NCBiR jest potwierdzeniem tego, że nasze projekty są nie tylko innowacyjne i dopracowane, ale również wyznaczają nowe standardy na rynku – uważa Wiesław Grzyb.

Jak przekonuje, Romet zamierza zrewolucjonizować proces produkcji rowerów.

Pozwoli to traktować rower jako rozwiązanie przyjazne środowisku, sprzyjające zdrowiu oraz eliminujące problemy intensywnej urbanizacji w naszych miastach – przekonuje szef Rometu.

Fabryka rowerów samowystarczalna energetycznie

REKLAMA

Automatyczna linia produkcyjna, zautomatyzowane pakowanie czy wydawanie komponentów z magazynu to tylko część wprowadzanych przez Romet innowacji w zakresie produkcji. Do tego dochodzą inwestycje w ekologię, dzięki którym fabryka na Podkarpaciu będzie już niedługo samowystarczalna energetycznie. Pomogą w tym inwestycje w termomodernizację i termooptymalizację oraz fotowoltaikę i instalacja paneli słonecznych o łącznej powierzchni 30 tys. mkw.

Kolejny element to inwestycje w cyfryzację. W firmie powstaje nowy system ERP, dzięki któremu o wiele łatwiej i sprawniej będzie można planować procesy produkcyjne. System będzie analizował wszystkie niezbędne dane, dzięki czemu łatwiej będzie zbierać dane służące doskonaleniu produktów oraz łatwiej i szybciej zarządzać łańcuchem dostaw, który zostanie lepiej zsynchronizowany z potrzebami klientów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA