REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Jedni sprzedają długi, inni je kupują. BidFinance robi biznes, łącząc obie strony

BidFinance to serwis aukcyjny dla firm, które zajmują się kupnem i sprzedażą pakietów długów, w tym m.in. banków, instytucji finansowych czy firm leasingowych. Na platformie zarejestrowało się już 40 kupców, a firma właśnie ogłosiła pozyskanie inwestora. Wszystko to w 8 miesięcy od startu.

24.09.2023
22:07
Jedni sprzedają długi, inni je kupują. BidFinance robi biznes, łącząc obie strony
REKLAMA

Twórcami BidFinance są Żenia Karastoyanov, Danil Tkachenko i Paweł Piotrowski. Przed założeniem platformy cała trójka pracowała na rynku finansowym. Piotrowski uczestniczył we wprowadzaniu nowych projektów fintech na polski rynek - pod kątem strategicznym i operacyjnym, a Karastoyanov przez dekadę pracowała w branży VC PE. Cała trójka zauważyła, że handel portfelami wierzytelności można ulepszyć. Właśnie wtedy powstał pomysł na BidFinance.

REKLAMA

BidFinance pomaga w handlu długami                                              

Platforma BidFinance opiera się o mechanizm internetowych aukcji, odbywających się w czasie rzeczywistym.

To niezwykle fascynujący proces, budzący wiele emocji. Kupujący i sprzedający spotykają się w tym samym czasie w tym samym miejscu - mówi Piotrowski w rozmowie z Bizblogiem.

Aukcja trwa 60 minut i jest podzielona na kilka etapów. Najpierw sprzedający prosi o zamieszczenie aukcji na platformie, później wybiera najlepszą ofertę, aby na koniec bezpośrednio skontaktować się z kupującym w celem sfinalizowania umowy. 

Więcej o długach Polaków

Proces przetargowy zależy od portfela, choć to z reguły 2-3 tygodnie - dodaje Piotrowski, który podkreśla transparentność i bezpieczeństwo wymiany informacji.

Właśnie to docenił FundingBox, fundusz inwestycyjny specjalizujący się w finansowaniu projektów technologicznych.

Pieniądze FundingBox zapewnią BidFinance 1,5 roku działalności

Przez ten czas spółka będzie się skupiała zwiększeniu zespołu sprzedażowego w Polsce i rozwoju samej platformy. 10 proc. kwoty inwestycji ma zaś zostać wykorzystane na stawianie pierwszych kroków na rynkach zagranicznych.

REKLAMA

Od stycznia tego roku na platformie u zarejestrowało się 40 podmiotów kupujących. Firma nie podaje na razie, jakie pieniądze przez nią przepłynęły. Ma to uczynić dopiero po osiągnięciu skali.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA