REKLAMA
 1. bizblog
 2. Podróże

Jak kupować tanie bilety? Tak to robią travel hakerzy

Cezary i Kat to travel hakerzy. Kat pochodzi ze Słowacji, a Cezary z Polski. Para poznała się w Chorwacji i latem przez cztery tygodnie podróżowała po świecie, chcąc pokazać innym, ile można zwiedzić za 10 tys. euro.

05.12.2023
6:22
Jak kupować tanie bilety? Tak to robią travel hakerzy
REKLAMA

Tradycyjnie, co sześć miesięcy, para tworzy listę szalonych rzeczy, które chce zrobić. Ostatnio było to dołączenie do wyzwania firmy tech-travel Kiwi.com oraz specjalizującej się w płatnościach platformy Visa. W skrócie wyzwanie polegało na odwiedzeniu kilku kontynentów w krótkim czasie i zrelacjonowaniu przygody w kanałach społecznościowych.

REKLAMA

Bycie nomadem - wymarzona praca na wakacje

Sponsorzy płacą za bilety lotnicze, na koncert, imprezę sportową i do parku rozrywki, a wymagają jedynie chwalenia się tym na Instagramie? Idę o zakład, że tysiące czytelników poszłoby na ten układ. Nie każdy jest jednak w stanie upchać tyle atrakcji w tak krótkim czasie. Oto jak wyglądała trasa naszych hakerów:

Wrocław - Warszawa - Kowno - Wilno - Šiauliai - Ryga - Kraków - Wiedeń - Kuwejt - Abu Zabi - Dubaj - Mumbaj - Hanoi - Van Giang - Ha Long - Da Nang - Ba Na - Hoi An - Ho Chi Minh - Cu Chi - Kuala Lumpur - Amphoe Phuket - Amphoe Kathu - Karon - Chalong - Pa Tong - Bangkok - Male - Dammam - Budapest - Poznań

Trzeba przyznać, że agenda była wypełniona odwiedzinami na lotnisku. Fani taniego latania z łatwością odnajdą jednak zapewne tradycyjne kierunki low-costów - zwłaszcza łączące nas z Półwyspem Arabskim.

Więcej o tanim podróżowaniu przeczytasz na Bizblog.pl:

Polska, kraje bałtyckie, Zatoka Perska, Wietnam, Malezja, Tajlandia, Malediwy, Węgry i znów do Polski

Z polskiego punktu widzenia najbardziej orientalnie prezentuje się oczywiście Azja Południowo-Wschodnia. Tajlandia i Wietnam to jednak kraje, które zwykle rekomenduje się tym, którzy Azję odwiedzą po raz pierwszy.

niezwykle przyjazne dla nowicjuszy. Dodatkowo, w Wietnamie bonusem jest łatwość przemieszczania się na skuterze - to zdecydowanie dominujący środek transportu i powszechnie stosowany zarówno przez lokalnych mieszkańców, jak i turystów - wyjaśnia Cezary.

Łatwo przemieszczać się można również lotniczo. To właśnie tam para kupiła najtańszy bilet w trakcie swojej podróży. 25 euro kosztowała podróż z Malezji do Phuket w Tajlandii. Wyspa ta słynie nie tylko z rajskich wysp, ale również z doskonałego jedzenia.

Lokalny streetfood jest nie tylko tani, ale i pyszny. Na przykład za zupę PHO w zestawie z herbatą bąbelkową płaciliśmy około 0,90 euro - wspomina Cezary.

Jak znajdować tanie bilety?

Przygotowaliśmy o tym cały materiał dostępny poniżej. Oto kilka skrótowych rad:

 • bądź elastyczny,
 • wybieraj loty poza sezonem,
 • szukaj okazji cenowych,
 • szukaj lotów z pobliskich lotnisk,
 • ustaw alert cenowy,
 • wykup ubezpieczenie,
 • korzystaj z gotowych pakietów: lot i nocleg.
REKLAMA

W materiale Krzysiek sprawdził również kilka mitów związanych z podróżowaniem:

 • czy godzina/data wyszukiwań jest ważna - TAK, ponieważ europejscy przewoźnicy po 23 we wtorek i czwartek analizują popyt i aktualizując ceny (zwykle w dół);
 • kasowanie ciasteczek pomaga taniej kupować - niektóre linie lotnicze wciąż korzystają z tych małych plików, aby personalizować ceny. W przyszłym roku Google porzuci jednak ciasteczka;
 • tanie linie lotnicze są najtańsze - sam przelot zwykle jest najtańszy w Wizzair czy Ryanair, ale trzeba wziąć pod uwagę dojazd z lotniska, bagaż czy poczęstunek na pokładzie;
 • oferty last minute są najtańsze - było tak przed pandemią, ale teraz najkorzystniej wyjdziemy kupując bilety 2-3 miesiące przed wylotem.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA