REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Praca w IT. Doświadczenie nie jest wymagane, firma zapewnia darmowe szkolenie. Pensja? Od 5000 zł wzwyż

Evolution ogłosił nabór do darmowego bootcampu, który adresowany jest w pierwszej kolejności do kandydatów, którzy chcą wejść w IT, ale nie potrafią kodować. Zajęcia rozpoczynają się w połowie października. Zgłoszenia można składać do 3 października.

27.09.2022
11:53
Praca w IT. Doświadczenie nie jest wymagane, firma zapewnia darmowe szkolenie. Pensja? Od 5000 zł wzwyż
REKLAMA

Z danych Evolution wynika, że jedna czwarta Polaków chce się przebranżowić, rozpoczynając karierę w IT. 30 proc. z nich bierze pod uwagę testing (QA), podczas gdy programowaniem zainteresowanych jest 19 proc. Dlaczego tak się dzieje, skoro ofert pracy w testingu wcale nie jest szczególnie wiele? W bazach No Fluff Jobs pracy w QA dotyczy 9 proc. ofert, a do juniorów QA adresowanych jest zaledwie 1,5 proc. wszystkich ogłoszeń.

REKLAMA

Praca w IT: testing jest dobry na początek

Konrad Bromiński, Senior HR Manager z Evolution, wskazuje, że testing jest coraz częściej wybierany przez kandydatów bez doświadczenia w IT.

Jest to spowodowane nie tylko nieco niższym progiem edukacyjnym, ale również faktem, że specjalizacja QA łączy w sobie wiele kompetencji, które mogą być dobrym fundamentem w zdobywaniu doświadczenia w innych kategoriach – tłumaczy Bromiński.

I dodaje, że dostrzegając rosnące zainteresowanie tym obszarem na rynku pracy, ale także z myślą o własnych potrzebach, Evolution organizuje całkowicie darmowy bootcamp online, po którym najlepsi uczestnicy znajdą zatrudnienie w polskim oddziale firmy na stanowiskach QA.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Quality Assurance Automation Bootcamp zapraszamy do zapisów, które będą trwały do 3 października – wskazuje Bromiński.

Praca w QA: zarobki i wymagania

Mediany górnych i dolnych widełek wynagrodzeń QA wyglądają następująco:

  • junior od 6-9 tys. zł + VAT na B2B i 5-8 tys. zł brutto na umowę o pracę
  • mid odpowiednio: od 12-18 tys. zł netto + VAT i 10-14,5 tys. zł brutto
  • senior odpowiednio 17-23,5 tys. zł + VAT i 14-19 tys. zł brutto.

Przypomnijmy przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw to obecnie: 6583,03 zł, ale tak naprawdę średnią krajową lub więcej zarabia zaledwie jedna trzecia Polaków.

Pracodawcy najczęściej oczekują od kandydatów znajomości języka angielskiego, zdolności komunikacyjnych, umiejętności pracy w zespole i sprawnego rozwiązywania problemów. Jeśli chodzi o znajomość języków programowania, to w ofertach najczęściej wymieniane są SQL, Java, Python, Javascript.

Jak wziąć udział w Quality Assurance Automation Bootcamp?

Quality Assurance Automation Bootcamp adresowany jest do ambitnych osób, które chcą nauczyć się podstaw testowania, automatyzacji testów oraz najlepszych narzędzi i frameworków, które dadzą im solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w Quality Assurance Automation – zapewnia w ogłoszeniu Evolution.

I dodaje, że uczestnicy otrzymają też wsparcie od doświadczonych inżynierów QA, którzy pokażą im między innymi odpowiednie kierunki rozwoju.

REKLAMA

Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia bootcampu, a ci, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w trakcie nauki, otrzymają propozycję dołączenia do zespołu Evolution jako specjaliści Quality Assurance – zapewnia szwedzka firma.

Nauka w ramach bootcampu będzie trwała od 24 października do 16 grudnia. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie za pośrednictwem strony Quality Assurance Automation Bootcamp .

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA