REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Nowy hit na rynku? Takiego prądu jak Dominika Kulczyk nikt jeszcze w Polsce nie sprzedaje

Polenergia Sprzedaż oferuje pierwszy w Polsce całkowicie zielony prąd potwierdzony certyfikatem TUV SUD. Pierwsza w Polsce spółka energetyczna dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym 100 proc. energii pochodzącej z OZE. Spółka według opracowanego standardu gwarantuje odbiorcom końcowym całkowicie zieloną energię w każdej godzinie poboru.

16.02.2022
14:44
OZE-w-Polsce-farma-Kleczew
REKLAMA

Polenergia Sprzedaż należy do Grupy Polenergia, specjalizującej się w produkcji energii elektrycznej z OZE. Spółkę kontroluje Dominika Kulczyk. Strategicznym projektem realizowanym przez grupę jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. To właśnie z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych pochodzi prąd oferowany przez spółkę Polenegia Sprzedaż.

REKLAMA

Firma standard Energia 2051 uruchomiła już w czerwcu 2021 r., jednak dziś został on potwierdzony niezależnym audytem przeprowadzonym przez ekspertów TUV SUD.

Zielona gospodarka jest możliwa

Przejście przez proces certyfikacji jest potwierdzeniem jakości naszych usług i „zieloności”, jaką oferujemy naszym klientom. Uzyskana certyfikacja to potwierdza i daje gwarancję najwyższej jakości usług

– mówi członek zarządu odpowiedzialny za rynek B2B w Polenergii Sprzedaż Marcin Frątczak.

Dostawy zielonej energii są niezwykle istotne z uwagi na założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 Wspólnota osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych.

Już dziś wiele firm angażuje środki w ograniczanie emisji CO2. Jednym z elementów tych działań jest poszukiwanie zielonych dostawców prądu.

Z punktu widzenia przedsiębiorców współpraca Polenergii Sprzedaż z TUV SUD umożliwia otrzymanie Certyfikatu Klienta, potwierdzającego zakup czystej energii. Jest to kolejne ułatwienie dla firm, zobligowanych do raportowania generowanego śladu węglowego.

Polenergia Sprzedaż pokazała, że zielony rozwój gospodarki jest możliwy. Dziś, kiedy stoimy u progu transformacji energetycznej niezwykle ważne są pozytywne przykłady wdrożeń proekologicznych rozwiązań

– powiedział Paweł Wanatowicz, audytor TÜV SÜD Polska zaangażowany w proces certyfiakcji.

Rola certyfikacji potwierdzającej działania firm w celu ograniczenia lub skompensowania emisji CO2 skutkującej redukcją śladu węglowego rośnie z roku na rok.

Aspirujemy do miana pierwszego kontynentu neutralnego dla klimatu

Budownictwo, transport, rolnictwo i energetyka to obszary gospodarki, które generują znaczące ilości gazów cieplarnianych. Obecna zielona transformacja wymaga doświadczonych ekspertów całościowo podchodzących do tematyki emisyjności i redukcji śladu węglowego w przedsiębiorstwach.

Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby sprostać tym wyzwaniom powstał plan działania Europejski Zielony Ład. Ma on pomóc przekształcić UE w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę:

  • która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto
  • w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów
  • w której żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle.
REKLAMA

Europejski Zielony Ład ma również pomóc w wyjściu z pandemii covid-19. Europejski Zielony Ład będzie finansowany ze środków stanowiących jedną trzecią kwoty 1,8 bln euro przeznaczonej na inwestycje w ramach planu odbudowy NextGenerationEU oraz ze środków pochodzących z siedmioletniego budżetu UE.

Komisja Europejska przyjęła pakiet wniosków ustawodawczych mających dostosować unijną politykę klimatyczną, energetyczną, transportową i podatkową na potrzeby realizacji celu, jakim jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych netto do 2030 r. o co najmniej 55 proc. w porównaniu z poziomem z 1990 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA