Nowy hit na rynku? Takiego prądu jak Dominika Kulczyk nikt jeszcze w Polsce nie sprzedaje
Polenergia Sprzedaż oferuje pierwszy w Polsce całkowicie zielony prąd potwierdzony certyfikatem TUV SUD. Pierwsza w Polsce spółka energetyczna dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym 100 proc. energii pochodzącej z OZE. Spółka według opracowanego standardu gwarantuje odbiorcom końcowym całkowicie zieloną energię w każdej godzinie poboru.

Polenergia Sprzedaż należy do Grupy Polenergia, specjalizującej się w produkcji energii elektrycznej z OZE. Spółkę kontroluje Dominika Kulczyk. Strategicznym projektem realizowanym przez grupę jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. To właśnie z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych pochodzi prąd oferowany przez spółkę Polenegia Sprzedaż.
Firma standard Energia 2051 uruchomiła już w czerwcu 2021 r., jednak dziś został on potwierdzony niezależnym audytem przeprowadzonym przez ekspertów TUV SUD.
Zielona gospodarka jest możliwa
Dostawy zielonej energii są niezwykle istotne z uwagi na założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 Wspólnota osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych.
Już dziś wiele firm angażuje środki w ograniczanie emisji CO2. Jednym z elementów tych działań jest poszukiwanie zielonych dostawców prądu.
Z punktu widzenia przedsiębiorców współpraca Polenergii Sprzedaż z TUV SUD umożliwia otrzymanie Certyfikatu Klienta, potwierdzającego zakup czystej energii. Jest to kolejne ułatwienie dla firm, zobligowanych do raportowania generowanego śladu węglowego.
Rola certyfikacji potwierdzającej działania firm w celu ograniczenia lub skompensowania emisji CO2 skutkującej redukcją śladu węglowego rośnie z roku na rok.
Aspirujemy do miana pierwszego kontynentu neutralnego dla klimatu
Budownictwo, transport, rolnictwo i energetyka to obszary gospodarki, które generują znaczące ilości gazów cieplarnianych. Obecna zielona transformacja wymaga doświadczonych ekspertów całościowo podchodzących do tematyki emisyjności i redukcji śladu węglowego w przedsiębiorstwach.
Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby sprostać tym wyzwaniom powstał plan działania Europejski Zielony Ład. Ma on pomóc przekształcić UE w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę:
- która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto
- w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów
- w której żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle.
Europejski Zielony Ład ma również pomóc w wyjściu z pandemii covid-19. Europejski Zielony Ład będzie finansowany ze środków stanowiących jedną trzecią kwoty 1,8 bln euro przeznaczonej na inwestycje w ramach planu odbudowy NextGenerationEU oraz ze środków pochodzących z siedmioletniego budżetu UE.
Komisja Europejska przyjęła pakiet wniosków ustawodawczych mających dostosować unijną politykę klimatyczną, energetyczną, transportową i podatkową na potrzeby realizacji celu, jakim jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych netto do 2030 r. o co najmniej 55 proc. w porównaniu z poziomem z 1990 r.