REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Bitcoin powyżej 41 tys. dol. Do końca roku może przebić 100 tys. dol.!

Po siedmiu tygodniach nieprzerwanych wzrostów bitcoin przekroczył magiczną granicę 40 tys. dol. Kryptowaluta nie była tak wysoko od początku maja 2022 roku 

04.12.2023
11:44
Bitcoin powyżej 41 tys. dol. Do końca roku może przebić 100 tys. dol.!
REKLAMA

Tylko w ciągu ostatnich 5 dniu notowania największej kryptowaluty wzrosły o 10 proc.

REKLAMA
 class="wp-image-2297419"

Bitcoinowi wciąż daleko do rekordu z listopada 2021 roku. W czasie swojej największej świetności kryptowaluta kosztowała 68,7 tys. dolarów.

Bitcoin rośnie w nadziei na zatwierdzenie ETF-ów

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę kryptowaluty jest nadzieja na zatwierdzenie amerykańskich funduszy ETF śledzących notowania bitcoina. Stanowisko Amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) staje się coraz pewniejsze. Kilka dni temu komisja spotkała się z przedstawicielami funduszy Grayscale i BlackRock. Zapewne, aby omówić wprowadzenie ETF-ów na rynek.

Więcej informacji na temat kryptowalut znajdziesz w materiałach:

Nie bez znaczenia pozostają również wcześniejsze doniesienia dotyczące energochłonności bitcoina. Cambridge przyznało się do przeszacowania energii, konsumowanej przez kryptowalutę, a KPMG uznało, że bitcoin pozytywnie wpływa na ratingi ESG.

Co dalej z bitcoinem?

Analiza firmy Matrixport (platformy dóbr cyfrowych) zakłada, że w kwietniu bitcoin ustanowi nowy rekord, a jeszcze przed końcem roku kryptowalucie uda się osiągnąć pułap 125 tys. dol.

REKLAMA

Tak wysoka wycena ma być związana z kilkoma czynnikami. Właśnie w kwietniu ma nastąpić halving, czyli ważne wydarzenie w historii bitcoina. Oznacza on obniżenie o połowę wypłaty dla górników, potwierdzających transakcje. Zmniejszenie podaży może doprowadzić do wzrostu kursu, jeśli popyt zostanie utrzymany.

Matrixport prognozuje trzyletni rynek byka dla bitcoina wynikający z sytuacji geopolitycznej, a także historycznych trendów. Indeks strachu i chciwości kryptowalut utrzymuje się w przedziale 70-74, oznaczającym chciwość. Przedstawia on emocje inwestorów, którzy zmagają się obecnie z FOMO, czyli strachem przed przeoczeniem. Kupują kryptowaluty, aby sprzedać je z zyskiem w przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA